niedz.. wrz 25th, 2022

Nieszczęśni wojownicy dostają nie tylko owoce i słodycze – znane są szczegóły pobytu Rosjan w niewoli.

Ministerstwo Sprawiedliwości opowiedziało o codziennej rutynie rosyjskich więźniów io ich menu – z mięsem, rybami i warzywami. Szczegóły w rozmowie z TSN.ua podała wiceminister sprawiedliwości Elena Wysocka.

„Mają prawo spać przez 8 godzin, trzy posiłki dziennie według standardów Konwencji Genewskiej. Standardy są zbliżone do standardów dla oficerów Sił Zbrojnych Ukrainy. Budzą się o szóstej rano, oni mają czas na uporządkowanie się, ćwiczenie. Ponadto są pewne momenty bezpieczeństwa „Na przykład apel. Jeśli jest praca, to pracują. Jest też czas wolny, czas na jedzenie. Zgaszone światło – o 22 godzina – powiedziała nam Elena Wysocka.

Na wyjaśniające pytanie o to, czy rzeczywiście są karmieni tak, jak są karmieni w ukraińskiej armii – oficerowie, Wysocka odpowiedziała: „Tak. To jest taka cecha”.

Dowiedziano się również, co dokładnie znajduje się w menu schwytanego wroga.

„Istnieje pewne zapotrzebowanie na kalorie. Mięso, ryby są koniecznością. Również zboża, warzywa. Na liście nie ma owoców i tak smacznych rzeczy jak słodycze” – powiedziała Wysocka.

Przeczytaj także:

„Najmłodszy ma 18 lat”: Ministerstwo Sprawiedliwości mówiło o wieku wziętych do niewoli wojskowych Federacji Rosyjskiej

20-letni artylerzysta z Kaliningradu został schwytany w obwodzie charkowskim (wideo)

Elitarni rosyjscy czołgiści tak bardzo uciekli z pola bitwy, że stracili „Rosgwardiejcy”: Żdanow – o chaosie wśród okupantów w obwodzie charkowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.