wt.. paź 4th, 2022

Najeźdźcy nadal ostrzeliwują osady obwodu charkowskiego, przylegające do linii konfrontacji i granicy z Federacją Rosyjską.

W czwartek 22 września najeźdźcy masowo zaatakowali rejony Kupyansky i Kupyansky. W wyniku ataku wroga padają ofiary, w tym dzieci.

Poinformował o tym szef charkowskiej OVA Oleg Sinegubow.

Według Centrum Ratownictwa Medycznego w Kupjansku rannych zostały trzy osoby, w tym dzieci – siedmioletni chłopiec i dziewczynka. Lekarze oceniają ich stan jako umiarkowany.

Czterech cywilów zostało rannych w rejonie Kupyansky. 51-letni mężczyzna zmarł w obwodzie charkowskim. Ponadto w dzielnicy Chuguevsky 67-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna eksplodowali na kopalni. Byli hospitalizowani z obrażeniami.

OVA poinformowała również, że w przeddzień tego dnia wróg ponownie przypuścił atak rakietowy na wioskę Pieczyngów w rejonie Czuguewskim. Rakieta uderzyła w ziemię w pobliżu tamy zbiornika Pechenegsky. Nie było ofiar.

Przypomnijmy, że rozpoczął się 212 dzień heroicznej konfrontacji narodu ukraińskiego z rosyjską inwazją na wielką skalę. okupanci próbują przywrócić utracone pozycje. Więcej szczegółów na temat sytuacji na froncie można znaleźć w porannym podsumowaniu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.