czw.. paź 6th, 2022

Ponad 1162 dzieci ucierpiało na Ukrainie w wyniku masowej agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

Od początku wojny rosyjscy najeźdźcy zabili na Ukrainie 391 dzieci, ponad 767 zostało rannych. Najbardziej ucierpiały dzieci w regionie Doniecka.

O tym informuje Biuro Prokuratora Generalnego.

„Do rana 23 września 2022 r. na Ukrainie w wyniku zakrojonej na szeroką skalę agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej ucierpiało ponad 1162 dzieci. Według oficjalnych informacji nieletnich prokuratorów 391 dzieci zginęło, a ponad 771 zostało rannych o różnym nasileniu Najbardziej ucierpiały dzieci w obwodzie donieckim – 400, Charkowie – 229, Kijów – 116, Mikołajów – 72, Czernihów – 68, Ługańsk – 61, Chersoń – 55, Zaporoż – 47, Dniepropietrowsk – 26”, raport mówi.

Należy zauważyć, że liczby te nie są ostateczne, ponieważ nadal trwają prace nad ich ustaleniem w miejscach aktywnych działań wojennych, na tymczasowo okupowanych i wyzwolonych terytoriach.

Tak więc 22 września 15-letnia dziewczynka została ranna w wyniku ostrzału przez wroga w mieście Toretsk w obwodzie donieckim. 22 września dwoje dzieci w wieku 7 i 13 lat zostało rannych w wyniku ostrzału przez okupantów miasta Kupyansk w obwodzie charkowskim. 21 września 13-letni chłopiec został ranny w wyniku ostrzału w mieście Kupyansk w obwodzie charkowskim.

Prokuratura Generalna dodała również, że w wyniku bombardowań i ostrzałów sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej uszkodzonych zostało 2500 placówek oświatowych, z czego 289 zostało całkowicie zniszczonych.

Przypomnijmy, że 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę , zadając serię nalotów rakietowych i powietrznych na nasze miasta, w tym na Kijów. Inwazja na dużą skalę trwa już 212 dzień (wojna trwająca 8 lat). Okupanci nadal niszczą ukraińskie wsie, miasteczka i miasta pociskami samosterującymi i bombami lotniczymi, zabijając ludność cywilną i powodując niszczycielskie zniszczenia w infrastrukturze.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.