czw.. paź 6th, 2022

Spożywanie tych niskokalorycznych jesiennych pokarmów sprawi, że poczujesz się pełny na dłużej i ułatwi ograniczenie słodyczy.

Wiele świeżych produktów, w tym większość owoców i warzyw, jest sezonowych, a wraz z nadejściem chłodów stopniowo znikają z półek supermarketów i naszych lodówek.

Ale mimo to jesień nie jest powodem do porzucenia zasad zdrowej diety i rozpoczęcia niekontrolowanego jedzenia mąki i słodyczy. Eksperci ds. żywienia i szef kuchni Tom Bennet powiedzieli Express.co.uk o najlepszych sezonowych produktach spożywczych dla zrównoważonej diety.

Buraczany

Kredyty fotograficzne

Buraki są dostępne w supermarketach przez cały rok, ale sezon buraczany zaczyna się w październiku. Jest doskonałym dodatkiem do diety odchudzającej, ponieważ zawiera dużo błonnika i jest niskokaloryczny.

Ze względu na wysoką zawartość błonnika doskonale nadają się do stymulowania wzrostu dobrych bakterii w jelitach, co jest niezbędne dla zdrowego układu trawiennego, więc dodanie buraków do zdrowej diety może pomóc w utracie wagi.

Buraki są również bogate w kwas foliowy, który pomaga komórkom rosnąć i funkcjonować. Jedna filiżanka buraków zawiera 3,8 grama błonnika i tylko 59 kalorii.

Buraki są świetnym dodatkiem do każdej sałatki, szczególnie w połączeniu z fetą lub kozim serem. A ta kombinacja może zdziałać cuda w odchudzaniu, ponieważ kwasy tłuszczowe w kozim serze są metabolizowane szybciej niż w serze krowim i szybciej czujesz się syty. Ostatnie badania wykazały, że wybór sera koziego zamiast krowiego pomaga ludziom czuć się mniej głodnym i ogólnie mniej jeść, co jest ważnym czynnikiem w utracie wagi.

figi

Sezon figowy zaczyna się we wrześniu, owoc ten doskonale zaspokaja apetyt na słodycze, a także dostarcza wielu niezbędnych witamin i minerałów. Figi są bogate w witaminę A, witaminę C , żelazo i nie tylko, a także są doskonałym źródłem wapnia i potasu, które poprawiają gęstość kości.

Są dość niskokaloryczne i bogate w błonnik, dzięki czemu są bardzo satysfakcjonujące. Włączenie pokarmów bogatych w błonnik, takich jak figi, do zbilansowanej diety może pomóc ludziom zachować sytość między posiłkami i uniknąć przejadania się, co może pomóc w utracie wagi.

Calais

Kredyty fotograficzne

Kolejna zdrowa żywność na odchudzanie. Ta kapusta jest pełna dobroczynnych właściwości, które mogą pomóc ludziom skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Superfood, który pojawia się dopiero we wrześniu, zawiera bardzo mało kalorii, ale ma kilka właściwości, które wspomagają ważne funkcje organizmu. Jest doskonałym przeciwutleniaczem, który zawiera wapń, witaminę C, K i żelazo.

Wysoka zawartość beta-karotenu i witaminy A w jarmużu przyczynia się do niezbędnego wzrostu wszystkich tkanek organizmu, co oznacza, że spożywanie jarmużu może przyczynić się do zdrowia skóry i włosów.

Dynia

Kredyty fotograficzne

Dynia tradycyjnie kojarzy się z jesienią. Pomaga również ludziom schudnąć i naturalnie pozbyć się tłuszczu z brzucha. Pod względem odżywczym dynia jest bardzo bogata w witaminy i wolna od cholesterolu, sodu i tłuszczu, dlatego eksperci zalecają dodanie jej do diet odchudzających.

Dynia może być stosowana zarówno do dań na słono, jak i na słodko, jest idealnym dodatkiem do jesiennego ciasta lub idealnym dodatkiem do obfitej zupy w chłodne dni.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.