pon.. paź 3rd, 2022

Ten oficer sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej zatrzymał i brutalnie wyszydził okolicznych mieszkańców St. Mokrets i Zavorichi.

Funkcjonariusz brygady „pokojowej” Federacji Rosyjskiej będzie sądzony za znęcanie się nad ludźmi w obwodzie kijowskim .

Najeźdźca zatrzymał i brutalnie znęcał się nad okolicznymi mieszkańcami wsi Mokrets i Zavorichi.

O tym informuje prokuratura okręgowa w Kijowie.

„Pod kierownictwem proceduralnym prokuratorów Prokuratury Obwodowej Kijowa akt oskarżenia przeciwko starszemu porucznikowi – dowódcy kompanii strzelców zmotoryzowanych 15. brygady „pokojowej” 2. Gwardii Połączonych Armii Centralnego Okręgu Wojskowego Zbrojnych Siły Federacji Rosyjskiej, ludność cywilna i legenda nakaz popełnienia takich działań (część 1 art. 438 ukraińskiego kodeksu karnego)” – głosi komunikat.

Śledztwo wykazało, że w marcu 2022 r. oskarżony wraz z innymi rosyjskimi oficerami wojskowymi, przebywając w okupowanej wsi Mokrets, schwytał dwóch cywilów, którzy nie mieli broni i nie brali udziału w działaniach wojennych.

Starszy porucznik podczas nielegalnego przesłuchania upokarzał więźniów. Zażądał, aby mężczyźni przekazali informacje o innych proukraińskich mieszkańcach wsi, personelu wojskowym Sił Zbrojnych Ukrainy i bojownikach obrony terrorystycznej. Nie otrzymawszy niezbędnych informacji, okupant założył rękawice taktyczne z plastikowymi wkładkami i bił ofiary w twarz i głowę. Na jego rozkaz więźniowie zdjęli z siebie wszystkie ubrania, po czym dalej ich bili i zmuszali do zejścia do piwnicy.

Zdjęcie: Prokuratura obwodu kijowskiego

Stwierdzono również, że w marcu 2022 we wsi. Zavorichi z obwodu Browarskiego wraz z innymi żołnierzami przeprowadzili nielegalne przesłuchanie w jednym z domów.

W tym czasie obok domu przejeżdżał na skuterze inny cywil. Na rozkaz dowódcy kompanii najeźdźcy otworzyli do niego ogień z broni automatycznej, w wyniku czego ofiara została ranna.

Ten oficer sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na oficjalnej stronie Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej jest oznaczony jako wzór odwagi i heroizmu dla innych żołnierzy, którzy uczestniczyli w zbrojnej agresji na Ukrainę.

Przypomnijmy, że SBU zidentyfikowała „Kadyrovita”, który zabił pięciu cywilów w Buczy .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.