niedz.. wrz 25th, 2022

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim tradycyjnym wieczornym przemówieniu mówił o mobilizacji w Rosji. Poradził matkom rosyjskiego wojska, aby nie wysyłały ich na wojnę.

Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Rosjan, którzy podlegają częściowej mobilizacji. Zasugerował, aby nie dodawać do list zabitych.

Odpowiedni film pojawił się na jego stronie w sieci społecznościowej.

Tak więc Władimir Zełenski zwrócił się do Rosjan po rosyjsku. Zwrócił uwagę, że dzień wcześniej w miastach Federacji Rosyjskiej miało miejsce kilka protestów. I zauważył, że dzięki wywiadowi ukraińskiemu zna prawdziwe nastroje ludzi w regionach Rosji.

„Widzimy, że ludzie w Dagestanie, Buriacji, innych republikach narodowych i regionach Rosji rozumieją, że zostali po prostu porzuceni. Zostali rzuceni na śmierć. Dlaczego na przykład Dagestanis lub ktokolwiek inny miałby umrzeć w regionie Charkowa lub w pobliżu Doniecka? Tak „, bo jeden człowiek w Rosji zdecydował o tym za wszystkich obywateli Rosji. Nie ma innego powodu. On tak chce. Już jesteście wspólnikami we wszystkich tych zbrodniach, morderstwach i torturach Ukraińców. Milczałeś. Milczysz. ”- podkreślił Władimir Zełenski.

Osobno dodał, że nadszedł czas, aby Rosjanie dokonali wyboru. Dla mężczyzn z Federacji Rosyjskiej jest to wybór: umrzeć lub żyć, zostać kaleką lub pozostać zdrowym. Dla kobiet w Rosji wybór to utrata na zawsze mężczyzn, synów, wnuków lub próba uchronienia ich przed śmiercią.

„Wystarczy pomyśleć, ile osób chcą zabrać. Wiemy na pewno, że wezwania dla 300 000 osób zostały wydrukowane i podpisane z wyprzedzeniem, jeszcze zanim pojawiła się decyzja o mobilizacji. Nasz wywiad to udowodnił. Ale rosyjskie kierownictwo jest przygotowania do przyjęcia armii liczącej do miliona ludzi – najważniejsze, o czym teraz milczą – podkreślił prezydent Ukrainy.

Przypomnijmy, że SBU zadzwoniła do sieci agentów ujawnionych podczas śledztwa w sprawie Medwedczuka .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.