niedz.. wrz 25th, 2022

Aleksiej Arestowicz, doradca Kancelarii Prezydenta, uważa, że Rosja spróbuje uzupełnić istniejące jednostki zmobilizowanymi żołnierzami.

Rosja wyśle zmobilizowanych żołnierzy do uzupełnienia jednostek wycofanych do odbudowy, ale proces ten można znacznie ograniczyć.

O tym powiedział doradca Kancelarii Prezydenta Aleksiej Arestowicz w rozmowie z rosyjskim dziennikarzem i działaczem na rzecz praw człowieka Markiem Feiginem.

„Jeśli zostaną wysłani, a teoretycznie powinni to zrobić, w celu uzupełnienia rosyjskich jednostek, które zostały wycofane do reorganizacji i odbudowy, wówczas zmniejszą odbudowę i porzucą je, zachowując trzon kadrowy. być nieprzyjemnym, ale jest pytanie, ile tych jednostek i czy są gotowe do powrotu. Sądząc po tym, co widzimy, nie są jeszcze bardzo gotowe – powiedział.

Arestowicz zauważył, że skuteczność takiego sposobu uzupełniania jest niezwykle niska.

„Bardzo trudno jest potraktować to poważnie, ponieważ ten sposób uzupełniania budzi bardzo duże wątpliwości co do skuteczności. Wyjaśniłem, co i jak. Szczerze mówiąc, wątpliwa historia” – powiedział.

Przypomnijmy, że sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Aleksiej Daniłow zasugerował, dlaczego apel Putina w sprawie mobilizacji został przełożony .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.