pon.. paź 3rd, 2022

Najeźdźcy rosyjscy starają się utrzymać pod kontrolą sytuację na czasowo okupowanych terytoriach.

Najeźdźcy starają się utrzymać sytuację pod kontrolą, wzmacniają więc reżim administracyjny i policyjny, sprawdzają domy i wywierają presję psychologiczną na obywateli.

Poinformowano o tym w służbie prasowej Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak się okazało, okupanci zintensyfikowali prace nad przygotowaniem i przeprowadzeniem tzw. referendum na czasowo okupowanych terenach Ukrainy.

W osiedlach obwodu chersońskiego przedstawiciele rosyjskich władz okupacyjnych pod pretekstem jakościowej dystrybucji pomocy humanitarnej próbują wydobyć od lokalnych mieszkańców ich dane osobowe. Trwa tworzenie tzw. komisji wyborczych.

„W mieście Starobilsk w obwodzie ługańskim władze okupacyjne zabroniły miejscowej ludności opuszczania miasta od 23 do 27 września. Według dostępnych informacji okupanci tworzą grupy zbrojne, aby omijać domy i zmuszać ludzi do udziału w tzw. ” referendum „. o „aktywnym udziale mieszkańców w głosowaniu” – powiedział Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Dodali też, że na tymczasowo okupowanym terytorium obwodu zaporoskiego miejscowym mieszkańcom obiecuje się nagrody pieniężne i sprzęt AGD za dostarczenie danych paszportowych i uzyskanie obywatelstwa Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, że trzeci przypadek małpiej ospy odnotowano na Ukrainie .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.