wt.. paź 4th, 2022

Rosyjski ruch „Wiosna”, który 21 września ogłosił protesty w Rosji przeciwko mobilizacji, wezwał Rosjan do ponownego wystąpienia na wiecach.

Będą protestować w sobotę 24 września o godzinie 17:00.

Ruch Wiosna ogłosił to na Twitterze .

– W całym kraju aktywnie postępuje mogilizacja. Już niedługo tysiące naszych ludzi mogą iść na front. Możemy i musimy się jej przeciwstawić – przekonują organizatorzy akcji.

Vesna zauważa, że „ostatecznym celem działań nie jest protest dla samego protestu, ale zwycięstwo nad zbrodniczym reżimem Putina”.

„Należy jednak zrozumieć, że aby protest zakończył się wraz z upadkiem reżimu, liczba protestujących musi wzrosnąć. Musimy wycofać coraz więcej osób” – powiedział ruch w oświadczeniu.

Miasta, w których planowane są protesty, obiecano ogłosić już w piątek 23 września, a konkretne miejsca na zgromadzenie 24 września, aby utrudnić rosyjskiej policji przygotowanie się do tego.

Przypomnijmy, w brytyjskim wywiadzie powiedział, że rosyjski dyktator Władimir Putin podejmuje znaczące ryzyko polityczne w nadziei na zebranie 300 tys. żołnierzy na wojnę na Ukrainie. Mobilizacja w Rosji napotka trudności logistyczne i administracyjne, a zgromadzone wojska nie będą gotowe do walki jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.