niedz.. wrz 25th, 2022

Mistrz świata WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej Ołeksandr Usyk po raz kolejny stwierdził, że dedykuje swoje zwycięstwo w rewanżu z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Bokser wysoko ocenił działania ukraińskiego wojska, które nadal broni naszego kraju przed rosyjskimi najeźdźcami. Co ciekawe, Usyk znalazł podobieństwa między taktyką Sił Zbrojnych Ukrainy a własną taktyką.

„Kiedy nasi ludzie po prostu zaczęli tak reagować i uderzać w orki, taktyka była podobna do mojej. Penetracja, ruch, penetracja, ruch. Oznacza to, że nie pozostajesz w miejscu, w którym zaatakowałeś. wciąż atakujesz. Podwójny flashback, gdy przeciwnik wychodzi.

Tak walczą Siły Zbrojne Ukrainy, chłopcy bardzo potężnie wykonują swoją pracę. Wiele działów po prostu niesamowicie wykonuje swoją pracę. Wszyscy faceci broniący kraju to władza, to jest siła” – powiedział Usyk w wywiadzie dla kanału USYK17 na YouTube.

– Siły Zbrojne Ukrainy to główna drużyna Ukrainy. My jako trenerzy, masażyści – wszyscy, musimy pomóc tej drużynie wygrać – podsumował Usyk .

W nocy 21 sierpnia 2022 r. Usyk pokonał Joshuę w wyniku podzielonej decyzji w rewanżu, który odbył się w mieście Dżudda (Arabia Saudyjska). Tym samym Ukrainiec obronił wszystkie tytuły odebrane AJ jesienią ubiegłego roku, a także zdobył zwolniony pas magazynu The Ring .

Wcześniej Usyk mówił, że interesuje go tylko walka z Furym o tytuł absolutnego mistrza świata. Jednocześnie Ukrainiec powiedział, że w tym roku nie planuje już wchodzić na ring . Krym zamierza uleczyć stare rany i w pełni wyzdrowieć po zemście Jozuego, a także spędzić czas z rodziną. W odpowiedzi Fury zaprosił Joshuę do walki w grudniu tego roku.

  • Teraz 35-letni Usyk ma na koncie 20 zwycięstw (13 przez nokaut) w 20 walkach. Cztery z nich spędził w wadze ciężkiej. Wcześniej Alexander został absolutnym mistrzem świata w wadze cruiser (kategoria wagowa do 90,7 kg), zdobywając tam wszystkie cztery najbardziej prestiżowe pasy.
  • Bilans toru 32-letniego Joshuy to 24 zwycięstwa (22 przez nokaut) i trzy porażki. Po raz pierwszy AJ przegrał w czerwcu 2019 roku z Andym Ruizem, ale w grudniu tego samego roku pokonał w rewanżu Meksykanina i odzyskał tytuły.
  • 34-letni Fury ma na koncie 32 zwycięstwa (23 przez nokaut) i jeden remis.

Przeczytaj także:

Usyk przyznał, ile jeszcze walk planuje przeprowadzić przed końcem swojej kariery i nazwał pożądanych rywali

„Boi się mnie”: Usyk wyśmiał Fury’ego i skomentował możliwą walkę „Cygańskiego króla” z Joshuą

„Pod koniec 9 rundy chybiłem i popłynąłem”: Usyk mówił o najtrudniejszym momencie w rewanżu z Joshuą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.