pon.. paź 3rd, 2022

Mistrz wagi ciężkiej WBA, WBO, IBF i IBO Ołeksandr Usyk podzielił się swoimi planami na bokserską przyszłość.

Usyk powiedział więc, że przed ogłoszeniem przejścia na emeryturę zamierza wejść na ring jeszcze trzy razy.

Ukrainiec jest zainteresowany walką o zjednoczenie z posiadaczem pasa wagi ciężkiej WBC Brytyjczykiem Tysonem Furym, a także walką z meksykańskim Saulem Alvarezem, który jest niekwestionowanym mistrzem świata w wadze super średniej.

Ponadto Aleksander zaznaczył, że chciałby odbyć pożegnalną walkę w NSC Olimpiyskiy w Kijowie.

„Po drugiej walce z Joshuą mogę być w szczytowej formie na maksymalnie trzy kolejne walki. Trzy przygotowania. Czy w mojej karierze bokserskiej pozostały trzy walki? Tak. Z Fury, z Canelo i Igrzyskami Olimpijskimi – do widzenia.

Canelo chciał boksować. Ale będzie to „zakręcona” walka – czysto zarabiać pieniądze. Co mogę zrobić lepiej? Myślę, że doświadczenie. Doświadczenie bokserskie i strategia, którą zdecydowanie trenujemy, aby dać się w walce. Szybkość, reakcja – nie. Muszą być utrzymane na tym samym poziomie” – powiedział Usyk w wywiadzie dla kanału USYK17 na YouTube.

W nocy 21 sierpnia 2022 r. Usyk pokonał Joshuę w wyniku podzielonej decyzji w rewanżu, który odbył się w mieście Dżudda (Arabia Saudyjska). Tym samym Ukrainiec obronił wszystkie tytuły odebrane AJ jesienią ubiegłego roku, a także zdobył zwolniony pas magazynu The Ring .

Wcześniej Usyk mówił, że interesuje go tylko walka z Furym o tytuł absolutnego mistrza świata. Jednocześnie Ukrainiec powiedział, że w tym roku nie planuje już wchodzić na ring . Krym zamierza uleczyć stare rany i w pełni wyzdrowieć po zemście Jozuego, a także spędzić czas z rodziną. W odpowiedzi Fury zaprosił Joshuę do walki w grudniu tego roku.

  • Teraz 35-letni Usyk ma na koncie 20 zwycięstw (13 przez nokaut) w 20 walkach. Cztery z nich spędził w wadze ciężkiej. Wcześniej Alexander został absolutnym mistrzem świata w wadze cruiser (kategoria wagowa do 90,7 kg), zdobywając tam wszystkie cztery najbardziej prestiżowe pasy.
  • Bilans toru 32-letniego Joshuy to 24 zwycięstwa (22 przez nokaut) i trzy porażki. Po raz pierwszy AJ przegrał w czerwcu 2019 roku z Andym Ruizem, ale w grudniu tego samego roku pokonał w rewanżu Meksykanina i odzyskał tytuły.
  • 34-letni Fury ma na koncie 32 zwycięstwa (23 przez nokaut) i jeden remis.

Przeczytaj także:

„Boi się mnie”: Usyk wyśmiał Fury’ego i skomentował możliwą walkę „Cygańskiego króla” z Joshuą

„Pod koniec 9 rundy chybiłem i popłynąłem”: Usyk mówił o najtrudniejszym momencie w rewanżu z Joshuą

„Wygra wygodnie i spokojnie”: promotor Joshuy ocenił szanse Usyka w walce z Wilderem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.