niedz.. wrz 25th, 2022

Nie lekceważcie Rosjan, których pędzą na wojnę, nawet jeśli są alkoholikami – mówi Petr Chernik.

Zmobilizowani Rosjanie zasilą szeregi wojsk zmechanizowanych i pancernych, niektórzy zostaną artylerzystami.

Ekspert wojskowy Petr Chernyk poinformował o tym w komentarzu do TSN.ua.

– Większość z nich będzie piechotą – mówi Piotr Chernik.

Analizując filmy, które pojawiły się w sieci i w których pozornie niezbyt trzeźwi Rosjanie idą na wojnę, Czernyk odpowiedział w ten sposób: „Popełniamy bardzo poważny błąd, starając się dostrzec pozytywne oznaki w ich bałaganie. umieć walczyć. To jest błąd. Staramy się patrzeć na nich przez pryzmat wyszkolenia naszego żołnierza, co jest dla nas wartością. Ale Rosja ma inną filozofię stosunku do żołnierza. Dla nich on jest mięso , które zadziała maksymalnie trzy bitwy i zginie. Jeśli żołnierz jest chociażby alkoholikiem , będzie mógł podnieść karabin maszynowy, dwa granaty i RPG, po czym pójdzie na śmierć. zniszcz go, on i tak wystrzeli w naszym kierunku.”

O samej mobilizacji Petr Chernyk mówi, że nawet na starcie nie powiedzie się.

Napięcia społeczne zaczęły się od wyjść na place. Kilometrowe kolejki z próbą ucieczki, bilety lotnicze wykupione z miesięcznym wyprzedzeniem to znak, że zaczyna się społeczny protest ” – mówi Chernik.

Na pytanie, jak najlepiej przygotować Ukrainę na „spotkanie” tych, których Putin wysłał na rzeź, ekspert odpowiedział: „Jak się przygotowywaliśmy, przygotowujemy się. ”.

Przypomnijmy, że tajna klauzula rozkazu mobilizacyjnego odnosi się do miliona poborowych poddanych „częściowej” mobilizacji. Ogłosił to były zastępca rosyjskiej Dumy Państwowej Ilja Ponomariew.

Przeczytaj także:

Totalna wojna Putina: jakie będą konsekwencje dla Rosji pełnej mobilizacji i groźby nuklearnej zagłady

Odpowiedź na groźby Kremla Führera: UE przygotowuje ósmy pakiet sankcji wobec Rosji

„Będzie do końca, dopóki on sam nie umrze”: lider rosyjskiej opozycji powiedział, dlaczego Putin nie może powstrzymać wojny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.