czw.. paź 6th, 2022

Były napastnik ukraińskiej drużyny narodowej Roman Zozulya nadal pomaga ukraińskim wojskom przeciwstawić się rosyjskiej agresji zbrojnej.

W ten sposób 32-letni napastnik wraz z ambasadą Ukrainy w Hiszpanii i przyjaciółmi z futbolu zaczął zbierać pieniądze na drona Bayraktar dla naszych żołnierzy.

Zozulya ogłosił to w swoich sieciach społecznościowych.

„Nie mam sentymentów do wroga. Nie ma wiary, że te szponiaste łapy zgubiły się w naszych lasach, zostały zmobilizowane na siłę lub do nikogo nie strzelały. Jeśli postawisz stopę na naszej ziemi – idź prosto do piekła. tych drani zostanie zniszczonych, im więcej naszych wojowników wróci żywych do domu, im mniej te naczelne będą deptać naszą ziemię, tym mniej masowych grobów z torturowanymi cywilami pojawi się w naszych lasach, to prosta prawda.

Dlatego wspólnie z diasporą ukraińską w Hiszpanii, Ambasadą Ukrainy w Hiszpanii oraz moimi przyjaciółmi, zawodnikami, otwieramy zgrupowanie dla Bayraktaru. Historia nie jest nowa i nie oryginalna, ale jakże skuteczna w walce z nieziemskimi bajkami. Wiem, że ty i ja mamy wspólne pragnienie, więc zbliżmy się do naszego zwycięstwa i pokoju razem! Na pewno pokonamy zło! „Bayraktar”, aby nam pomóc!” – napisał gracz .

Wcześniej informowano, że Zozulya i inny ukraiński piłkarz Roman Bezus przekazali swoje koszulki na licytację, aby zebrać fundusze na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy .

Przeczytaj także:

Osiem miesięcy po zwolnieniu: Genua rozwiązała umowę z Szewczenko

„Nie możemy nawet dyskutować”: szef UEFA odrzucił powrót Rosji do międzynarodowej piłki nożnej

Ukraiński arbiter-neurochirurg, który uratował rannych w Mariupolu, został zwolniony z niewoli rasistów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.