wt.. paź 4th, 2022

W szczególności SBU ostrzegła o możliwości zainstalowania specjalnego sprzętu technicznego na uboczu Rady Najwyższej.

W trakcie śledztwa w sprawie „ojca chrzestnego Putina” Wita Medwedczuka SBU odkryła wiele informacji o rosyjskich siatkach wywiadowczych i ich uczestnikach. Zdrajcy zostali zdemaskowani i zatrzymani.

Mówił o tym na odprawie. o. szef SBU Wasilij Małyuk.

Według niego funkcjonariusze organów ścigania:

  • zdemaskował siatkę agentów tzw. „profesora”, która działała w obwodach odeskim i iwanofrankowskim. Agenci zajmowali się zbieraniem informacji i przekazywaniem ich rosyjskim służbom specjalnym.
  • zatrzymano „kreta” – urzędnika Gabinetu Ministrów, szefa jednego z departamentów, który przekazywał wrogowi informacje, w szczególności tajne. Jest już na niego wyrok – napastnik został skazany na 12 lat więzienia.
  • ujawnił sieć agentów działających na terenie obwodów Chmielnickiego i Iwano-Frankowskiego. Jej zadaniem było nie tylko zbieranie informacji, ale także przygotowanie do stworzenia tam odpowiednich quasi-republik. Do tej pory część oskarżonych została już uwięziona.

„Zapobiegaliśmy też ewentualnej instalacji specjalnego sprzętu technicznego na uboczu Rady Najwyższej . Rosja poprzez swoje służby specjalne chciała zbierać informacje bezpośrednio wśród deputowanych ludowych . SBU na to nie pozwoliła” – podkreślił Wasilij Małyuk.

Zapewnił, że SBU otrzymała najważniejsze informacje w tej sprawie. Małyuk wyjaśnił, że wymiana Medwedczuka nie uniemożliwia zarówno dalszego postępowania sądowego w postępowaniu, w którym pojawia się „ojciec chrzestny Putina”, jak i wydania orzeczeń sądowych, wymierzenia kary i konfiskaty zajętego mienia.

Wcześniej SBU i GUR opowiadały, dlaczego Rosja wymieniła Medwedczuka i jak można go wykorzystać .

Przypomnijmy, że Ukraina zwróciła obrońców Mariupola z niewoli rosyjskiej, wśród nich są żołnierze Azowa (zdjęcie) . 200 naszych bohaterów wymieniono na „ojca chrzestnego Putina” Wiktora Medwedczuka , a dowódcy Azowstalu na 55 okupantów.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.