czw.. paź 6th, 2022

Dziennikarz Roman Tsymbalyuk mówił o stosunku mieszkańców kraju agresora do zapowiadanej „częściowej” mobilizacji w Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie są bardzo negatywnie nastawieni do zapowiedzianej przez Putina mobilizacji i wiedzą, że władze ciągle ich okłamują.

O tym powiedział dziennikarz Roman Tsymbalyuk na antenie teletonu.

„Rosjanie doskonale zdają sobie sprawę, że rosyjski rząd zawsze ich okłamuje. A społeczeństwo rosyjskie jest zbudowane w taki sposób, że wydaje się być dumne z Putina i „dziadków walczyli” i wielu znaków, takich jak „nazizm”, „suwerenność, ”, którymi najczęściej używa Putin Ale jeśli chodzi o nich osobiście, sytuacja się zmienia… Każdy doskonale rozumie, że może zadzwonić do tylu, ile chce, może nie zatrzymać się na 300 000… Jeśli powiedzą, że nie będą weź uczniów, to gdzie jest napisane w dekrecie? „tylko ci, którzy służyli w wojsku”. Ale w rzeczywistości w państwach takich jak Rosja „tylko ci, którzy służyli w wojsku” są bardzo liczni, są to większość mężczyzn ,” powiedział.

Cymbaliuk dodał, że dekret o mobilizacji otworzył nieskończone zasoby ludzkie i Rosjanie mają tylko trzy wyjścia z tej sytuacji.

„W rzeczywistości odkrył nieskończone zasoby ludzkie, które chce wysłać tutaj po mięso. Jasne jest, że będą nadal działać zgodnie z trzema ogólnymi schematami: niektórzy pójdą na wojnę i umrą, ponieważ są głupi, ci, którzy są mądrzejsi ucieknie za granicę, a bogatsi się opłaci” . z mobilizacji” – powiedział.

Według dziennikarza protesty, które rozpoczęły się w Rosji na tle dekretu, wskazują, że niektórzy Rosjanie są przeciwko wojnie.

„Protesty w Rosji? Kary są bardzo surowe. Jeśli wcześniej były grzywny, to teraz mężczyźni, którzy tam zostali zatrzymani, dostali wezwania i wszyscy pójdą na wojnę. Patrzę na tę akcję i mogę wyciągnąć tylko jeden wniosek: są ludzie, którzy są naprawdę przeciwni wojnie, ale to jest mniejszość, są niezorganizowani, nie mają ani lidera, ani programu – powiedział.

Jak informowaliśmy, 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił tzw. częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Z kolei Łotwa zapowiedziała, że nie wyda żadnych wiz Rosjanom unikającym mobilizacji w Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, że ekspert powiedział, w jakich obszarach Putin może rzucić zmobilizowanych 300 tys .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.