czw.. wrz 29th, 2022

Na Białorusi siły bezpieczeństwa otrzymały polecenie wytropienia Rosjan ukrywających się przed mobilizacją w Federacji Rosyjskiej, co Putin ogłosił 21 września i tego samego dnia obywatele Federacji Rosyjskiej rzucili się do ucieczki z kraju.

Po ogłoszeniu „częściowej” mobilizacji w Federacji Rosyjskiej Rosjanie próbują uciec z kraju. Jedną z opcji jest Białoruś. Ale już wczoraj, 21 września, białoruskie siły bezpieczeństwa otrzymały ustny rozkaz identyfikacji Rosjan, którzy przybyli, aby uciec z mobilizacji.

Nasza Niva pisze o tym w odniesieniu do białoruskiego agenta.

„Do tej pory, na poziomie poleceń ustnych, udowodniono monitorowanie „mieszkań na jeden dzień”, kontaktowanie się z właścicielami domów. Kazali też śledzić nowe samochody na podwórkach z rosyjskimi numerami. Zbieraj informacje, sprawdzaj dokumenty, – powiedział urzędnik ds. bezpieczeństwa.

Jeśli okaże się, że Rosjanie unikają mobilizacji w Federacji Rosyjskiej, mogą zostać „odwróceni” do Rosji.

„Ustalono ogólny system grzywien, a złapanie dodgera2 jest daremnym zadaniem” – powiedział.

Jak informowaliśmy, 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił tzw. częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Z kolei Łotwa zapowiedziała, że nie wyda żadnych wiz Rosjanom unikającym mobilizacji w Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, że ekspert powiedział, w jakich obszarach Putin może rzucić zmobilizowanych 300 tys .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.