niedz.. wrz 25th, 2022

Rosja wymieniła Wiktora Medwedczuka, bo to za jego pośrednictwem poszło finansowanie rosyjskich sieci wywiadowczych na Ukrainie.

Polityk podejrzany o zdradę stanu jest teraz potrzebny FSB .

Poinformował o tym 22 września podczas briefingu szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Cyryl Budanow.

„Na tym etapie Medwedczuk jest najbardziej potrzebny FSB, a nie nikomu konkretnemu. Ponieważ ta osoba bezpośrednio finansowała wiele siatek wywiadowczych na Ukrainie. Urzędnicy byli przez niego finansowani. To jest środek wpływu i prania brudnych pieniędzy. główny powód, dla którego walczyli pod nim” – powiedział Budanov.

Szef SBU Wasilij Małyuk powiedział, że sam Medwedczuk podpisał oświadczenie i zgodził się na wymianę. Teraz Rosjanie mogą nadal używać go w swoich informacyjnych operacjach specjalnych.

„Medwedczuk jest największym zdrajcą Ukrainy. Wszyscy rozumiemy, że nasi wrogowie z FSB i innych rosyjskich służb specjalnych prowadzą specjalne operacje informacyjne. Najprawdopodobniej w przyszłości mogą użyć Medwedczuka. Ale powinniśmy już rozumieć, gdzie są podróbki i manipulacje” – powiedział Maluk.

Zauważył, że przesłuchania Medwedczuka odbywały się z nagraniami wideo, powiedział wszystko, co mógł powiedzieć. Na Ukrainie Medwedczuk będzie sądzony zaocznie.

Przypomnijmy, że Ukraina i Rosja przeprowadziły na dużą skalę wymianę więźniów. Z niewoli rosyjskiej zwolniono 215 osób , w tym 108 bojowników Azowa i 10 ochotników zagranicznych. W odpowiedzi Ukraina zwolniła 55 najeźdźców i ojca chrzestnego Władimira Putina, Wiktora Medwedczuka .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.