wt.. paź 4th, 2022

Gospodarz Alexander Pedan odwiedził wyzwolone miasta obwodu charkowskiego i przywiózł tam pomoc humanitarną.

Gospodarz Alexander Pedan powiedział, że jedzie z misją humanitarną do wyludnionych osiedli.

W szczególności celebryta powiedział, że przywiózł niezbędne rzeczy dla mieszkańców Izyum w obwodzie charkowskim. Chociaż władze miasta mówiły, że nic nie jest potrzebne, a ludzie mają wszystkiego dość, Pedan przejął inicjatywę.

Jak się okazało, miejscowa ludność potrzebuje pomocy humanitarnej. Prezenter wzywa do pomocy mieszkańcom terytoriów wyzwolonych od najeźdźców.

Alexander Pedan / Zdjęcie: instagram.com/pedanos

„Podróżowaliśmy do wielu odkupionych terytoriów w obwodzie charkowskim. Przywieźliśmy i rozdawaliśmy pomoc humanitarną w Izium. Przyznaję, że miałem dysonans poznawczy. Dzień wcześniej zadzwoniliśmy i próbowaliśmy dotrzeć do kierownictwa miasta Izyum mówiąc, że mamy pomoc humanitarną, pytając, gdzie ją przywieźć… Powiedziano nam, że wszystkiego wystarczy… Niemniej jednak sami wszystko wzięliśmy i nosiliśmy, rozdawaliśmy własnymi rękami i widziałam ilość ludzie, którzy potrzebowali tam pomocy… Jeśli macie okazję zrobić coś, co można by sprowadzić do Izyum i innych terytoriów pozbawionych okupacji, nie wahajcie się. Ta pomoc humanitarna jest tam potrzebna! – powiedział prezenter na antenie radia „NV”.

W szczególności Pedan opowiedział, co okupanci zrobili z osadami obwodu charkowskiego. Według gospodarza rosyjskie wojsko zbombardowało i plądrowało wszystko. Kiedy najeźdźcy uciekli z okolicy, nie tylko zostawili swój ekwipunek, ale także zabrali ze sobą łupy.

Alexander Pedan / Zdjęcie: instagram.com/pedanos

„Niestety, prawie nie ma tam osiedli. Zostały zbombardowane lub splądrowane. Orkowie uciekli stamtąd w ten sposób: zostawili sprzęt wojskowy, naboje, ale nie zapomnieli o naszych urządzeniach gospodarstwa domowego. Wszystkie memy są nadal aktualne! Zabrali zabrali laptopy, kable i zostawili im ładowarki. Jak chcą później korzystać ze sprzętu bez części zamiennych? Nie rozumiem. Zabrali też czajniki elektryczne, ale zostawili im podstawki. Po co im to? ” Pedan był oburzony.

Przypomnijmy, że wczoraj Ukraińcy byli zadowoleni z dobrych wiadomości. W ramach wymiany więźniów wypuszczono 215 bohaterów-wojowników. Wśród zwolnionych 108 obrońców „Azovstal”, w tym oficerów. W sieciach społecznościowych Ukraińcy byli niesamowicie szczęśliwi, ponieważ wielu obrońców zostało zwolnionych z niewoli. Gwiazdy również nie stoją z boku i nie komentują tego historycznego wydarzenia.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.