wt.. paź 4th, 2022

Ostatnie decyzje rosyjskiego prezydenta Władimira Putina przypominają zachowanie Adolfa Hitlera, który w ostatnich dniach III Rzeszy starał się przyciągnąć do wojny więcej personelu wojskowego.

Putin robi to, co zrobili naziści.

Były dowódca sił amerykańskich w Europie, generał porucznik Ben Hodges , mówił o tym w wywiadzie dla Bilda.

„Obecne zachowanie Putina przypomina mi Hitlera, który w ostatnich dniach III Rzeszy szkolił dzieci i starszych dla Wehrmachtu. Ironia losu: Putin robi to, co zrobili naziści” – zauważył amerykański generał.

Wyraził też opinię, czy „częściowa” mobilizacja w Rosji mogłaby zmienić przebieg wojny.

„Bez ciężkiego wsparcia artyleryjskiego te oddziały będą niczym więcej jak mięsem armatnim , które tej zimy będzie siedzieć w zimnych, mokrych okopach, gdy siły ukraińskie będą się zbliżać” – powiedział Hodges.

Nie wykluczył też użycia broni jądrowej przez Rosję, ale zapewnił, że Putin rozumie, jakie byłyby konsekwencje takiego czynu.

„Tak, Putin jest zimny jak lód, ale nie szalony: dobrze wie, że wtedy Stany Zjednoczone będą musiały być w pełni zaangażowane w tę wojnę. Pentagon już dostarczył prezydentowi Joe Bidenowi listę opcji na taki przypadek” powiedział były dowódca sił USA w Europie.

Dodał, że wciąż są rosyjscy generałowie, którzy chcą mieć przyszłość po dyktatorze.

Przypomnijmy, że dziennikarze CNN, powołując się na źródła wywiadu, powiedzieli, że Putin osobiście wydaje rozkazy w wojnie z Ukrainą , a między generałami są poważne nieporozumienia.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.