czw.. wrz 29th, 2022

Przez ponad cztery miesiące facet był przetrzymywany w kolonii tzw. „DPR”.

Młody obrońca Azowstalu, 19-letni sanitariusz Nazariy Grintsevich o znaku wywoławczym Grink, również został zwolniony z rosyjskiej niewoli .

W komentarzu do Suspіlny jego matka, Marianna Kolos , opowiedziała o pierwszym telefonie syna od 17 maja, kiedy opuścił Azovstal.

„Nie wiedzieliśmy o wymianie, ale czuliśmy to. Wczoraj wieczorem był ten telefon, potem urodziłem się po raz drugi. Zadzwonił: „Mamo, to ja, Nazar. Jestem na Ukrainie „Płakaliśmy, krzyczeliśmy, cieszyliśmy się. Jesteśmy najszczęśliwsi, a on piekło już za nami” – powiedziała kobieta.

19-letni obrońca został schwytany po ewakuacji z huty Azovstal w Mariupolu. Przez ponad cztery miesiące był przetrzymywany w kolonii tzw. „DPR”.

Przypomnijmy, że Ukraina i Rosja przeprowadziły na dużą skalę wymianę więźniów. Z niewoli rosyjskiej zwolniono 215 osób , w tym 108 bojowników Azowa i 10 ochotników zagranicznych. W odpowiedzi Ukraina zwolniła 55 najeźdźców i ojca chrzestnego Władimira Putina, Wiktora Medwedczuka .

W szczególności wśród zwolnionych są dowódcy obrońców Azovstal Denis Prokopenko „Redis”, Siergiej Wołyński „Wołyń”, Światosław Palamar „Kalina”, Denis Szlega , Oleg Chomenko .

Zwolniono także obrończynie Maryana Mamonova , Yana Shumovetskaya i Anastasia Chernenkaya , które zostały schwytane w czasie ciąży .

Upubliczniono listę wszystkich 215 zwolnionych więźniów .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.