czw.. paź 6th, 2022

Sprawcy zostali zabrani do jednostek granicznych w celu pociągnięcia do odpowiedzialności.

W ciągu dnia, w ramach wydarzeń Pogranicze-2022, straż graniczna oddziałów Mukaczewo i Czerniowiec zatrzymała 14 obywateli Ukrainy z różnych regionów kraju, którzy zamierzali przedostać się do Rumunii i Mołdawii nielegalnie przekraczając granicę .

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało o tym 22 września.

„W szczególności minibus z pięcioma mężczyznami odpowiedzialnymi za służbę wojskową został zatrzymany przez funkcjonariuszy wraz z żołnierzami departamentu Dyakovo na obrzeżach wsi Tekovo. Pasażerowie, którzy mieli plecaki z rzeczami osobistymi i dokumentami, przyznali, że planują nielegalnie przekroczyć granica” – czytamy w raporcie.

Sprawcy zostali zabrani do jednostek granicznych w celu pociągnięcia do odpowiedzialności na podstawie art. 204-1 Kodeksu wykroczeń administracyjnych. Poinformowały ich o nich także wojskowe urzędy rekrutacyjne, a także przedstawiciele Policji Narodowej.

Dodajmy, że nielegalne przekroczenie granicy państwowej Ukrainy na podstawie art. 204-1 Kodeksu wykroczeń administracyjnych pociąga za sobą grzywnę w wysokości od czterdziestu do stu wolnych od podatku minimów lub pracę poprawkową do jednego miesiąca, pomniejszoną o dwadzieścia procent zarobków.

Przypomnijmy, że tajna klauzula rozkazu o mobilizacji w Federacji Rosyjskiej dotyczy miliona poborowych poddanych „wspólnej” mobilizacji. Ogłosił to były zastępca rosyjskiej Dumy Państwowej Ilja Ponomariew.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.