pon.. paź 3rd, 2022

Do tej pory okupowany Liman obwodu donieckiego nie jest otoczony przez ukraińskich obrońców, jak mówi rosyjska opinia publiczna. Jednak po kilku dniach tam „wszystko będzie dobrze”.

Należy zauważyć, że rosyjskie kanały Telegramu rozpowszechniały informacje, że Siły Zbrojne Ukrainy rzekomo dotarły do Redkodub w obwodzie donieckim i praktycznie okrążyły Liman i Koroviy Yar.

Ołeksij Arestowicz, doradca Kancelarii Prezydenta Ukrainy, skomentował tę informację w rozmowie z liderem rosyjskiej opozycji, prawnikiem i prawnikiem Markiem Feiginem.

„Nie potwierdzamy, dopóki sztab generalny nie powiedział. Wyobraźmy sobie, że dotarli do Redkodub, gdzie Liman nie jest jeszcze bardzo podobny do okrążenia. Kiedy na przykład dotrą do Novolyubovki, nastąpi okrążenie. publiczność. Po prostu omijają , mówią. W każdym razie bierzemy to (Liman – red.), tutaj musisz poczekać kilka dni i wszystko będzie dobrze, jak mi się wydaje – powiedział Arestowicz.

Należy zauważyć, że wieczorem 22 września przywódca bojowników „DPR” Denis Pushilin nagrał przekaz wideo, w którym relacjonował trudną sytuację na północy obwodu donieckiego (Liman), gdzie Siły Ukrainy mogą rozpocząć kontrofensywę.

Przypomnijmy, zdaniem eksperta wojskowego Olega Żdanowa, to właśnie w rejonie Limana mogą pojawić się rosyjscy bojownicy, którzy są obecnie mobilizowani w Federacji Rosyjskiej.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.