pon.. paź 3rd, 2022

Prawie 900 000 hrywien dla wojska – to dokładnie tyle, ile udało się zebrać w ciągu półtora miesiąca kampanii „Odważna hrywna” rozpoczętej przez Narodowy Bank.

Jedno z biur w Kijowie, które zajmuje się dostarczaniem wody, było w stanie zbierać monety wśród kolegów, co jednocześnie przeszkadzało prawie 70 kilogramom, według TSN .

Oddział bankowy przyznaje, że nigdy nie widział tylu kopiejek na raz podczas akcji z Narodowego Banku Polskiego. Choć w ciągu półtora miesiąca akcji „Odważna hrywna” Ukraińcom udało się już sprowadzić monety za ponad 900 tys. hrywien: „Najbardziej aktywne dzieci przyłączają się same i przynoszą te monety razem z rodzicami. Zarejestrowane dziś instytucje edukacyjne to przedszkola, szkoły, uczelnie. Naszym celem nie jest pewna ilość środków, głównym celem jest zapewnienie każdemu Ukrainiecowi szansy na przyczynienie się do zwycięstwa, nawet jeśli jest to 10 kopiejek – mówi Tatiana Maszlakowskaja, główny ekspert Departamentu Public Relations i Wiedzy Finansowej NBU.

Jak to działa – zbierz wszystkie monety, które są w domu i przynieś je do dowolnego banku biorącego udział w akcji, ich listę można zobaczyć na stronie NBU: Wszystkie monety, które są w obiegu, czyli 10 i 50 kopiejek, a także hrywny , dwie, pięć i 10 – zostaną przyjęci w oddziałach i natychmiast przeniesieni do Sił Zbrojnych Ukrainy, które przestały chodzić, a są to 1, 2, 5 i 25 kopiejek, najpierw zostaną wymienione na prawdziwe pieniądze i tylko następnie można je przekazać dla wojska.

Ta sama ścieżka czeka na pieniądze, które przyszły z biura wodociągowego, ale najpierw pakuje się je w specjalne torby, aby zmieściły się w kasie. Zazwyczaj w banku monety są przeliczane ręcznie, ale dziś specjalne urządzenie sortujące monety i wyświetlające ich ilość na ekranie.

W ciągu godziny i czterdziestu minut kasjerka Vita posortuje i policzy wszystkie 29 worków monet. „Łączna kwota 20 836 hrywien i 30 kopiejek zostanie przelana na konto w banku narodowym” – podsumowuje.

Narodowy Bank uznał, że Ukraińcy mają teraz w rękach 5 miliardów monet – to obieg i kolejne pół miliarda tych, które nie są już ważne. Możesz je dawać i pomagać armii do 31 października.

Przeczytaj także:

Śmierć za hidżab: Irańczycy domagają się rezygnacji z kieszonkowego Putina z powodu zabójstwa dziewczyny na stacji

Pobicie do omdlenia i masowe aresztowania: mobilizacja w Rosji spotkała się z protestami i ich brutalnym tłumieniem

W wyzwolonej Borszczowej najeźdźcy obsadzali stanowiska pornografią i strzelali z dzwonnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.