niedz.. wrz 25th, 2022

Pentagon zwrócił uwagę na problem zawodowej kadry dowodzenia, logistyki, podtrzymywania życia i morale w szeregach armii rosyjskiej.

Stany Zjednoczone uznały, że ogłoszona przez dyktatora Putina mobilizacja może rozwiązać problem braku kadry rosyjskich sił okupacyjnych. W armii rosyjskiej istnieje jednak szereg innych problemów, na rozwiązanie których mobilizacja w żaden sposób nie wpłynie, a wręcz przeciwnie, tylko się pogorszy.

O tym powiedział przewodniczący Pentagonu, generał brygady Patrick Ryder .

Według niego Rosja poświęci niewiele czasu na przygotowanie, edukację i wyposażenie nowo zmobilizowanych.

„To (mobilizacja – wyd.) Dla Rosji pod wieloma względami może rozwiązać problem braku siły roboczej, ale nie jest jasne, czy może to rozwiązać problemy sztabu dowodzenia, logistyki, podtrzymywania życia i, co ważne, morale, które widzieliśmy na przykładzie sił rosyjskich na Ukrainie” – powiedział Ryder.

Marszałek Pentagonu wyjaśnił, że nie wie o skali powyższych problemów w armii rosyjskiej, ale zakłada, że kwestie te nigdzie nie zniknęły i będą nadal prześladować dowództwo okupantów.

„Widzieliśmy już wyzwania systemowe, przed którymi stoją ich (rosyjskie) siły i moim zdaniem nadal muszą się z nimi mierzyć” – podsumował.

Wcześniej rzecznik Pentagonu Patrick Ryder powiedział, czy nuklearny szantaż Putina wpłynie na pomoc USA dla Ukrainy .

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.