czw.. paź 6th, 2022

Decyzję o ogłoszeniu częściowej „mobilizacji” w Rosji podjął nie sam prezydent Władimir Putin, ale jego bliskie otoczenie – tzw. „minipolitbiuro”.

Ten krąg Putina obejmuje trzy kategorie ludzi.

Opinię tę wyraził rosyjski biznesmen, były członek Rady Federacji Federacji Rosyjskiej Siergiej Pugaczow w rozmowie z dziennikarzem Dmitrijem Gordonem.

„On (Putin – red.) jest osobą niezdecydowaną, nie podejmuje decyzji. Oczywiście jest przyciśnięty, bardzo nerwowy itp. – to oczywiste. Powiedzmy tylko, że to nie jest wiadomość do Zgromadzenia Federalnego , to znaczy pod każdym względem jest to brzemienna w skutki decyzja, która oczywiście nie jest akceptowana przez samego Putina, ale jest akceptowana de facto przez otoczenie Putina ” – powiedział biznesmen.

To środowisko Pugaczowa nazwał „minipolitbiuro”. Według niego istnieją trzy kategorie ludzi: „klany pieniędzy, klany wojny oraz klany pieniędzy i wojny”.

Były członek Rady Federacji powiedział również, że pierwszymi osobami w tym „mini-biura polityczny” są siły bezpieczeństwa : sekretarz Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew, minister obrony Siergiej Szojgu i dyrektor FSB Aleksander Bortnikow. A wśród drugiego – szef „Rosniefti” Igor Sieczin.

Przypomnijmy, zdaniem amerykańskiego generała Bena Godgesa, ostatnie decyzje Putina przypominają zachowanie Adolfa Hitlera , który w ostatnich dniach III Rzeszy starał się przyciągnąć więcej wojskowych do udziału w wojnie.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.