czw.. wrz 29th, 2022

Aktor Pasza Li zmarł wiosną w Irpinie, gdy do miasta wkroczyli rosyjscy najeźdźcy.

W szczególności wielu pisało o śmierci celebryty. Jednak, jak się okazało, Pasha Li nie zginął, jak wcześniej informowano.

Matka aktora powiedziała, że jej syn nie służył w szeregach obrony terrorystycznej, ale był wolontariuszem. Zdjęcia, na których Pasza jest przedstawiony w wojskowym mundurze, zostały zrobione podczas kręcenia filmu.

Pasza Lee

Ponadto matka aktora powiedziała, że jej syn nie zginął z rąk snajpera i nie zdejmował zbroi, by dać dziecku.

„Zdjęcie zostało zrobione podczas kręcenia filmu Achtema Seitablaeva Mirny-21. Pasza nie był w obronie terytorialnej, pracował w siedzibie ochotniczej rady miejskiej. Potrzebuję prawdy o moim synu, a nie legend!” – powiedziała matka aktora w komentarzach NUJU.

Ponieważ Pasza mieszkał w Irpinie, przed ewakuacją on i inni wolontariusze postanowili wrócić do domu. Jednak ta część miasta była już zajęta przez Rosjan. Kiedy jechali, ich samochód został ostrzelany. Uratowano dwóch innych wolontariuszy. Najeźdźcy kazali Irinie i Tarasowi uciekać na muszce, ale nie pozwolili zabrać Paszy.

Kilka dni później Ukraińcy znaleźli ciało zmarłego aktora.

Pasha Lee / Zdjęcie: instagram.com/pashaleeofficial

„Najpierw pisali o nim tak, jakby służył w obronie terytorialnej, potem – jakby zginął od kuli snajperskiej, oddając kamizelkę kuloodporną. To wszystko nieprawda. Morderstwo mojego syna, cywila, jest zbrodnia wojenna, za którą zabójcy muszą odpowiedzieć!” – powiedziała matka aktora.

Przypomnijmy, że Pasha Li, który zginął tragicznie w Irpen, został pośmiertnie odznaczony Orderem „Za odwagę” III stopnia. Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski wręczył nagrodę matce zmarłego aktora Marii.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.