pon.. paź 3rd, 2022

W czwartek 22 września litewski Seimas w trybie pilnym przyjął nowelizację ustawy przewidującą czasowy zakaz nadawania rosyjskich i białoruskich programów telewizyjnych i radiowych w tym kraju.

Za odpowiednią poprawką na Litwie głosowało 113 posłów litewskiego Sejmu, czterech parlamentarzystów wstrzymało się od głosu, nikt nie głosował przeciw.

O tym informuje Delfi .

Nowelizacja przewiduje czasowy zakaz reemitowania i rozpowszechniania programów radiowych, programów telewizyjnych lub poszczególnych programów w Internecie stworzonych przez osoby bezpośrednio lub pośrednio kontrolowane, kontrolowane lub finansowane przez Rosję i Białoruś. Przepis ten będzie obowiązywał do 16 października. , 2024” – czytamy w komunikacie.

Przewodniczący Komisji Kultury Saeima Vytautas Juozapitis, który przedstawił stosowny projekt nowelizacji ustawy, powiedział, że „dziś nie ma wątpliwości, że musimy chronić naszą przestrzeń informacyjną”.

Litewski Seimas powiedział, że ci, którzy chcą oglądać rosyjskie lub białoruskie programy, zawsze znajdą na to inne sposoby. Decyzję podjęto w trybie pilnym, gdyż w piątek wygasła rezolucja Saeimy o wprowadzeniu w całym kraju stanu wyjątkowego, zakazującego ponownego nadawania programów rozpowszechniających dezinformację.

Przypomnijmy, że wcześniej Ministerstwo Obrony Litwy nakazało postawić swoje wojska w stan pogotowia w związku z zapowiadaną częściową mobilizacją na terytorium Rosji.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.