czw.. wrz 29th, 2022

Mecze Ligi Narodów UEFA 2022/23 w grupie 1 Dywizji A odbyły się w czwartek, 22 września.

Reprezentacja Francji, będąca panującym mistrzem świata, pokonała u siebie Austrię w V kolejce fazy grupowej Ligi Narodów . Mecz zakończył się wynikiem 2:0 .

Wynik otworzył w 56. minucie Kylian Mbappé . Po 10 minutach Olivier Giroud zakończył długi francuski atak strzałem głową po poddaniu z prawej flanki Antoine’a Griezmanna .

W kolejnym meczu grupy 1 Dywizji A reprezentacja Chorwacji pokonała u siebie Danię – 2:1 .

Buriat objął prowadzenie na początku drugiej połowy – Borna Sosa trafiła w dolny róg zza pola karnego.

• Reprezentacja Chorwacji ma 10 punktów i kieruje kwartetem A1. Dania jest na drugim miejscu z 9 punktami. Francuzka zdobyła 5 punktów i awansowała z dołu na 3. miejsce. Austriacy mają o jeden punkt mniej.
  • W 6. kolejce Ligi Narodów Dania zmierzy się z Francją, a Austria z Chorwacją. Mecze zostaną rozegrane w sobotę 25 września.

Przeczytaj także:

„Teraz pokażę wam, skąd przygotowywano atak na Białoruś”: poplecznik agresora został zastrzelony podczas meczu Ligi Narodów

Liga Narodów-2022/23: terminarz i wyniki meczów 5 rundy

Utracone przywództwo: drużyna narodowa Ukrainy druzgocząca przegrała ze Szkocją w Lidze Narodów