czw.. wrz 29th, 2022

Mecze Ligi Narodów UEFA 2022/23 w grupie 4 Dywizji A odbyły się w czwartek, 22 września.

Reprezentacja Polski w meczu u siebie V kolejki fazy grupowej Ligi Narodów przegrała z Holandią. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 .

Wynik meczu otworzył w 14. minucie Cody Gakpo , aw drugiej połowie spotkania przewagę gości zapewnił Steven Bergwijn .

W kolejnym meczu grupy 4 w lidze A Belgia pokonała u siebie Walię 2-1 .

Kevin De Bruyne otworzył wynik w 10. minucie. W połowie pierwszej połowy spotkania Misha Batshuay podwoił przewagę gospodarzy. Napastnicy Ukrainy w selekcji na MŚ 2022 zdołali tylko zniwelować lukę na początku drugiej połowy – strzelił Kieffer Moore .

• Po pięciu rozegranych rundach Holandia prowadzi grupę z 13 punktami, wyprzedzając Belgię o trzy punkty. Polska jest trzecia z czterema punktami, z trzypunktową przewagą nad Walią.
  • W kolejnej rundzie Walia spotka się z Polską, natomiast Holandia wyłoni silniejszego z Belgią.

Przeczytaj także:

Liga Narodów: mistrzowie świata wygrywają pierwsze zwycięstwo, reprezentacja Chorwacji na czele

Liga Narodów-2022/23: terminarz i wyniki meczów 5 rundy

Utracone przywództwo: drużyna narodowa Ukrainy druzgocząca przegrała ze Szkocją w Lidze Narodów