pon.. paź 3rd, 2022

21 września rosyjski dyktator Władimir Putin ogłosił „częściową” mobilizację i zapewnił, że ci, którzy nie mają doświadczenia bojowego, nie zostaną poddani mobilizacji. Jednak w rzeczywistości jest odwrotnie.

W Moskwie zaczęli wzywać Rosjan nawet bez doświadczenia bojowego.

Odpowiednie nagranie z dowodami wideo z wojskowego biura rejestracji i rekrutacji w jednej z dzielnic stolicy Federacji Rosyjskiej opublikował kanał Telegram „Uwaga, Moskwa”.

Na nagraniu mężczyzna, który przedstawił się jako Witalij, powiedział, że 21 września otrzymał wezwanie do stawienia się w wojskowym urzędzie meldunkowo-zaciągowym w celu weryfikacji wojskowych dokumentów rejestracyjnych. Według Rosjanina ma 32 lata, pracuje jako informatyk.

Zapewnia, że od momentu otrzymania legitymacji wojskowej jego stan zdrowia się pogorszył: jest ograniczony do służby wojskowej. Kiedy przyszedł do komisji poborowej, dowiedział się, że dzisiaj, 22 września, zostanie wysłany do Naro-Fominska w obwodzie moskiewskim. Będzie spotkanie.

„Kiedy przyjechałem, wydali wezwanie, po które dziś muszę iść do wojska. Nigdy nie służyłem, nie odbyłem służby wojskowej, nie mam specjalizacji wojskowej, nie studiowałem na wydziale wojskowym. Od czasu otrzymania wojska ID, jego stan zdrowia się zmienił, ale, jak mi powiedziano, grupa B jest teraz poborowa – skarży się obywatel Federacji Rosyjskiej.

Powiedziano mu również, że będzie służył w obronie terrorystycznej. Zapytany, co Rosjanie zamierzają zrobić, odpowiedział, że nie sprzeciwi się i pójdzie, bo grozi mu sprawa karna.

Jak informowaliśmy, 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił tzw. częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Przypomnijmy, że po ogłoszeniu „wspólnej” mobilizacji w Federacji Rosyjskiej Rosjanie próbują uciec z kraju. Jedną z opcji jest Białoruś. Ale już wczoraj, 21 września, białoruskie siły bezpieczeństwa otrzymały ustny rozkaz identyfikacji Rosjan, którzy przybyli ukryć się przed mobilizacją.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.