czw.. paź 6th, 2022

To wydarzenie dotknęło całą Ukrainę.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała unikalny materiał filmowy z wymiany jeńców wojennych 21 września, kiedy to 200 naszych bohaterów wymieniono na ojca chrzestnego Putina Wiktora Medwedczuka, a dowódców Azowstalu wymieniono na 55 okupantów.

Wymiana wideo ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy pokazuje ukraińskich obrońców, którzy byli przetrzymywani przez okupantów przez ponad 4 miesiące.

„Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to historyczny moment. Chcemy pokazać unikalny materiał z tego, jak dokładnie odbyła się wymiana, pierwsze i szczere emocje ukraińskich obrońców, którzy wiedzieli, że nie zostaną zapomniani i na pewno wrócą I będziemy walczyć, dopóki nie zwolnimy wszystkich, którzy nadal są w niewoli, ale nie odzyskamy ostatniego kawałka naszej ziemi! Wiele osób pracowało, aby nasi Bohaterowie w końcu wrócili do domu – dodała SBU.

W szczególności wśród zwolnionych są dowódcy obrońców Azovstal Denis Prokopenko „Redis”, Siergiej Wołyński „Wolina”, Światosław Palamar „Kalina”, Denis Szlega , Oleg Chomenko .

Zwolnione zostały także obrońcy Maryana Mamonova , Yana Shumovetskaya i Anastasia Chernenkaya , które zostały wzięte do niewoli.

Upubliczniono listę wszystkich 215 zwolnionych więźniów .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.