niedz.. wrz 25th, 2022

Według Budanowa dowódcy wkrótce pojawią się w przestrzeni publicznej i będą mogli wszystko wyjaśnić i pokazać sami.

Uwolnieni z rosyjskiej niewoli ukraińscy dowódcy Azowstalu (Denis Prokopenko „Redis”, Siergiej Wołyński „Wołyń”, Światosław Ponomar „Kalina”, Denis Szlega i Oleg Chomenko) będą mieszkać w Turcji w prywatnym domu.

Mówił o tym na briefingu szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kirył Budanow.

„O warunkach. Poczekaj jakiś czas, a wtedy na pewno pojawią się w przestrzeni publicznej i będą mogli wszystko wytłumaczyć i pokazać sami. Byłem tam. To są całkiem przyzwoite warunki. To jest prywatny dom. Nie więzienie, a nie dół, ale raczej wygodne miejsce zamieszkania” – mówi Budanov.

Na pytanie o czas pobytu ukraińskich bohaterów w Turcji szef Głównego Zarządu Wywiadu powiedział, że będą tam „na pewien czas”.

Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak dodał, że dwa dni temu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan osobiście zagwarantował Wołodymyrowi Zełenskiemu ochronę i bezpieczeństwo ukraińskich dowódców na terytorium tego kraju.

Przypomnijmy, że Ukraina zwróciła obrońców Mariupola z niewoli rosyjskiej, wśród nich są żołnierze Azowa (zdjęcie) . 200 naszych bohaterów zostało wymienionych na ojca chrzestnego Putina Wiktora Medwedczuka , a dowódcy Azowstalu na 55 najeźdźców.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że pięciu dowódców obrońców Mariupola pozostanie w Turcji do końca wojny . Takie były warunki wymiany.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.