niedz.. wrz 25th, 2022

Biletsky opowiedział, jak Ukraina powinna odpowiedzieć na mobilizację w Federacji Rosyjskiej.

Pierwszy dowódca pułku azowskiego, Andriej Biełeckij, wyjaśnił niebezpieczeństwa dla Ukrainy, jakie stwarza ogłoszona w Rosji mobilizacja.

Mówił o tym na antenie „Radio NV”.

Według Biletsky’ego teraz Rosji na froncie bardzo brakuje piechoty , a mobilizacja za trzy do czterech miesięcy pomoże wrogowi rozwiązać ten problem.

„W Rosji od pierwszego dnia wojny brakowało piechoty, strzelców zmotoryzowanych, operatorów maszyn. To był kluczowy czynnik ich niepowodzeń i strat. Mają przewagę w artylerii, MLRS, broni rakietowej. został zrównany w kontekście tego, że nie było nikogo, kto mógłby zająć pozycje.Jak powiedział pewien amerykański generał: „Żaden samolot nie zajął jeszcze miasta”, mówi były dowódca Azowa.

Wojskowy jest pewien, że za trzy, cztery miesiące Federacja Rosyjska przywiezie na Ukrainę garść „mięsa” , a to wzmocni zdolności bojowe okupantów „niezależnie od tego, jak się z tego śmiejemy”.

„Jak powinna odpowiedzieć Ukraina? Moim zdaniem musimy prowadzić asymetryczną wojnę . To znaczy, jeśli odpowiemy Rosji mobilizacją itd., jest to również częściowo konieczne, ale częściowo, wtedy do niczego nie doprowadzimy. z prostego powodu: ponieważ zasoby tego samego „mięsa”, broni, czołgów itd. w Rosji będą w najbliższych latach nadal większe niż na Ukrainie” – powiedział Beletsky.

Dlatego zamiast wskaźników liczbowych wzywa do zwiększenia skuteczności działań wojennych i szkolenia bojowników ukraińskich .

„Znowu, to nie jest tylko zdobywanie broni zachodniej, to jest intensyfikacja, intensywność właśnie w treningu bojowym. Musisz opanować tę broń i jak najefektywniej z niej korzystać. Trening bojowy to także poprawa twoich umiejętności w zakresie taktyka, w sztuce operacyjnej itd. co jest potrzebne, bo nie będziemy mogli „mięso za mięso” podsumował były dowódca Azowa.

Przypomnijmy, że 21 września rosyjski dyktator Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji .

Następnie Rosjanie zaczęli wychodzić na pierwsze protesty przeciwko mobilizacji, ale protestujący zostali szybko rozpędzeni przez siły bezpieczeństwa.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.