czw.. paź 6th, 2022

Erdogan zapewnił, że tureckie starania o pokój między Rosją a Ukrainą będą kontynuowane.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan na zakończenie swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych w celu udziału w 77. Zgromadzeniu Ogólnym ONZ zapowiedział nowe negocjacje z przywódcami Ukrainy i Rosji.

Erdogan powiedział to w wywiadzie dla dziennikarzy tureckich w Nowym Jorku.

Prezydent Turcji powiedział, że ostatnia wymiana więźniów, do której doszło za jego pośrednictwem, jest „ważnym krokiem w kierunku zakończenia wojny”.

Podziękował także prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu i szefowi Kremla Putinowi za możliwość wymiany jeńców i powiedział, że tureckie starania o pokój między Rosją a Ukrainą będą kontynuowane.

„Będziemy kontynuować nasze starania o zapewnienie pokoju i stabilności w przyszłości. Na przykład, jak tylko wrócimy (z Nowego Jorku. – przyp.), ponownie zadzwonimy do przywódców i będziemy z nimi kontynuować naszą telefoniczną dyplomację” – powiedział. .

Jednocześnie Erdogan przypomniał, że wezwał Rosję do zaprzestania działań wojennych i wycofania swoich sił z Ukrainy, która wkroczyła na jej terytorium od 24 lutego.

Przypomnijmy, że według rosyjskich mediów w rzeczywistości Rosja planuje zmobilizować milion osób, a nie oficjalnie ogłosiło 300 tys. osób.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.