czw.. wrz 29th, 2022

Doradca Kancelarii Prezydenta Aleksieja Arestowicza wymienił trzy wersje, dlaczego wymiana dowódców Azowstalu i ogłoszenie mobilizacji w Federacji Rosyjskiej odbyły się tego samego dnia.

Jego zdaniem stało się tak, ponieważ Putinowi zależy na rozmowach pokojowych.

Arestowicz powiedział to w rozmowie z rosyjskim działaczem na rzecz praw człowieka Markiem Feiginem.

„W tej historii uderzyły mnie dwie rzeczy: stosunek i termin. Aby zwrócić więźniów w dniu mobilizacji. Tutaj Putin ogłasza mobilizację rano prawie z wezwaniami do „wstawania, ogromny kraj do walki z nazizmem ” i tego samego dnia zwraca tych samych „nazistów” stworzonych przez rosyjską propagandę. Nie można sobie wyobrazić gorszego ciosu w motywację zmobilizowanych” – powiedział Arestowicz.

Doradca Kancelarii Prezydenta przedstawił swoje wersje tego, dlaczego tak się stało.

„Są tu trzy wersje. Pierwsza jest taka, że Putin nie jest już odpowiedzialny za Federację Rosyjską, robi to ktoś inny. Mamy pytanie, czy w ogóle żyje. Druga to to, że jest Chińczykiem, Amerykaninem lub jakiś inny szpieg Izrael. Powiedziano mi, że Putin chce pokoju, poszedł do Erdogana i jednocześnie podniósł stawki negocjacyjne za pomocą referendów, mobilizacji, Erdogan powiedział mu, jak zaoferuje Ukrainie pokój lub negocjacje, jeśli obieca nam pomoc za darmo obrońcy „Azovstal, co teraz? Zwrócić ludzi i turecki prezydent będzie mógł dotrzymać słów, bo Erdogan i Guterres byli pośrednikami w wycofaniu się z Azovstalu. Ale nie wykluczam też pierwszej opcji. Okazuje się, że tam w ogóle nic nie rozumieją – powiedział Arestowicz.

Przypomnijmy, jakie konsekwencje będzie miała dla Rosji pełna mobilizacja i groźba zagłady nuklearnej .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.