niedz.. wrz 25th, 2022

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że sytuacja na froncie, zaopatrzenie Sił Zbrojnych Ukrainy i nowe zagrożenia ze strony Rosji zostały omówione na posiedzeniu Komendy Głównej Naczelnego Wodza.

Jednocześnie szef państwa podkreślił, że żadne decyzje rosyjskich władz nie zmieniają niczego dla Ukrainy .

Zełenski powiedział to w wiadomości wideo 22 września.

„Dziś odbyłem posiedzenie Kwatery Głównej Naczelnego Wodza. Pytania są jasne. Linia frontu. Zaopatrzenie naszego wojska. I nowe zagrożenia, jakie stwarza Rosja. Od razu zauważę: żadne decyzje rosyjskiego kierownictwa nie zmienić wszystko dla Ukrainy. Powinniśmy być zainteresowani tylko naszymi zadaniami. To jest wyzwolenie naszego kraju , ochrona naszego narodu i mobilizacja globalnego poparcia dla realizacji naszych celów – powiedział prezydent.

Podkreślił, że trwa mobilizacja dyplomatyczna całej społeczności międzynarodowej.

„Krąg tych, którzy nas teraz wspierają, nie ogranicza się do kręgu naszych tradycyjnych partnerów i tych, którzy otwarcie wspierali nasze państwo po 24 lutego. Teraz prawie wszyscy nas wspierają – to taka reakcja na nowe rosyjskie kroki eskalacji. Farsa z przygotowaniem pseudoreferendów na okupowanym terytorium pokazuje, co wydarzyło się w 2014 roku na Krymie i Donbasie” – powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, że na posiedzeniu Kwatery Głównej Naczelnego Wodza 22 września omawiano reakcję na mobilizację w Rosji i „referenda” na okupowanych terytoriach Ukrainy.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.