czw.. wrz 29th, 2022

Mistrz wagi ciężkiej WBA, WBO, IBF i IBO Ołeksandr Usyk mówił o potencjalnej walce między posiadaczem pasa WBC Tysonem Furym i Anthonym Joshuą.

Ukraiński bokser powiedział, że Fury się go boi, więc unika ich zjednoczenia walki o tytuł absolutnego mistrza świata.

Aleksander zauważył również, że weźmie udział w walce między „Cygańskim Królem” a Jozuem, jeśli do niej dojdzie.

„Jeśli zgodzą się na walkę, to niech się „uderzają”. Tyle, że wszyscy czekają na walkę Usyk-Fury o „absolut”. Od wielu lat nie było tego w wadze ciężkiej. Mówią mu boi się mnie.

W ogóle nie będę kibicować żadnemu z nich. Nawet nie obejrzę tej walki. Nie chcę. Żartuję. Nawet pójdę i pooglądam na żywo, jak się „obijają”. Puść je, w ogóle o nich nie myślę. Czy wiesz, o czym myślę? Chcę zobaczyć dzieci – chłopców, moją córkę. Przytulić, torturować – myślę o tym” – powiedział Usyk w rozmowie z kanałem USYK17 na YouTube.

W nocy 21 sierpnia 2022 r. Usyk pokonał Joshuę w wyniku podzielonej decyzji w rewanżu, który odbył się w mieście Dżudda (Arabia Saudyjska). Tym samym Ukrainiec obronił wszystkie tytuły odebrane AJ jesienią ubiegłego roku, a także zdobył zwolniony pas magazynu The Ring .

Fury w nocy 24 kwietnia 2022 znokautował swojego rodaka Dilliana Whyte’a i zachował tytuł WBC, po czym ogłosił swoją emeryturę.

Wcześniej Usyk mówił, że interesuje go tylko walka z Furym o tytuł absolutnego mistrza świata. Jednocześnie Ukrainiec powiedział, że w tym roku nie planuje już wchodzić na ring . Krym zamierza uleczyć stare rany i w pełni wyzdrowieć po zemście Jozuego, a także spędzić czas z rodziną. W odpowiedzi Fury zaprosił Joshuę do walki w grudniu tego roku.

  • Teraz 35-letni Usyk ma na koncie 20 zwycięstw (13 przez nokaut) w 20 walkach. Cztery z nich spędził w wadze ciężkiej. Wcześniej Alexander został absolutnym mistrzem świata w wadze cruiser (kategoria wagowa do 90,7 kg), zdobywając tam wszystkie cztery najbardziej prestiżowe pasy.
  • Bilans toru 32-letniego Joshuy to 24 zwycięstwa (22 przez nokaut) i trzy porażki. Po raz pierwszy AJ przegrał w czerwcu 2019 roku z Andym Ruizem, ale w grudniu tego samego roku pokonał w rewanżu Meksykanina i odzyskał tytuły.
  • 34-letni Fury ma na koncie 32 zwycięstwa (23 przez nokaut) i jeden remis.

Przeczytaj także:

„Pod koniec 9 rundy chybiłem i popłynąłem”: Usyk mówił o najtrudniejszym momencie w rewanżu z Joshuą

„Nadal nie mamy kontraktu”: zespół Joshuy szuka innego przeciwnika, który zastąpi Fury

„Dlaczego nie pokonać tej wagi średniej?”: ofiara Usyka uważa, że Furia celowo unika walki o „absolut”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.