wt.. paź 4th, 2022

Minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba powiedział, że nie wystarczy, że Ukraina chce pokoju. Rosja musi postawić dyplomację nad wojną, aby pokój miał szansę.

Dziś jest jasne, że rosyjskie kierownictwo szuka tylko rozwiązania militarnego.

Ukraiński dyplomata powiedział to podczas przemówienia na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku 22 września.

Kuleba podkreślił, że żaden inny kraj na świecie nie dąży do pokoju bardziej niż Ukraina. A prezydent Wołodymyr Zełenski szczerze o tym mówił w przededniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

„Nigdy nie pragnęliśmy niczego poza pokojem i stabilnym rozwojem. ma szansę, ale widzimy, że rosyjskie kierownictwo szuka tylko rozwiązania militarnego – powiedział w swoim przemówieniu minister spraw zagranicznych.

Dodał, że rosyjscy dyplomaci bezpośrednio pomagają swoim żołnierzom, bo ich kłamstwa podżegają do zbrodni wojennych i je ukrywają.

„Oczywiście jedyną rzeczą w dzisiejszym wystąpieniu Rosji, w tym strumieniu kłamstw, jest nieodpowiedni slang używany w stosunku do prezydenta innego kraju, w stosunku do prezydenta Ukrainy. Zauważyłem też dzisiaj, że rosyjscy dyplomaci biegają równie szybko jako żołnierze rosyjscy ” – zauważył Kuleba.

Przypomnijmy, że w tym samym przemówieniu ukraiński minister spraw zagranicznych wymienił najlepszy sposób na powstrzymanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i wyzwolenie okupowanych terytoriów.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.