czw.. wrz 29th, 2022

Zapowiadana przez Putina mobilizacja jest w rzeczywistości kompletna, a nie częściowa, o czym kłamał prezydent Federacji Rosyjskiej.

Władze rosyjskie okłamują swoich obywateli w sprawie mobilizacji i przyczyn wojny z Ukrainą, więc Rosjanie odpowiedzieli na histerię „bunkra Kremla” wyprzedanymi biletami na lotniskach.

Taką opinię wyraził w rozmowie z OBOZREVATEL rosyjski polityk i dziennikarz opozycji Igor Jakowenko.

„Jeśli chodzi o mobilizację, to oczywiście nie jest ona częściowa. W rzeczywistości mówimy o mobilizacji etapowej, pełnej. Wszyscy odpowiedzialni za służbę wojskową powinni być wysłani na front” – zapewnia.

Dziennikarz jest przekonany, że rosyjskie kierownictwo okłamuje swoich obywateli na temat mobilizacji i przyczyn wojny z Ukrainą.

„Oczywiście temu wszystkim towarzyszy absolutnie straszne kłamstwo. Nie mówię o samym wystąpieniu Putina, które było zaplanowane na przedwczoraj (20 września – przyp. red.). To oczywiście nie miało miejsca Nie jest jasne, co i jak powiedzieć, jak spakować tę szaloną głupotę. Ale w końcu coś z siebie wycisnął, to zostało nagrane, zmontowane i rozdane ludności. „Ukraina przygotowywała się do ataku i to zaatakowało, NATO zaatakowało Rosję. Co prawda nikt nie widział śladów po ataku – zauważa Igor Jakowenko.

Dziennikarz zauważył również, że rosyjskie kierownictwo ukrywa rzeczywiste straty armii rosyjskiej i znacznie wyolbrzymia straty Sił Zbrojnych Ukrainy. Biorąc pod uwagę dane przytaczane przez Rosję, powody mobilizacji zgłaszane przez Kreml brzmią zupełnie nielogicznie.

„Shoigu powiedział, że Ukraina straciła połowę armii, Rosja straciła mniej niż 6 tysięcy, ale z jakiegoś powodu Federacja Rosyjska musi otrzymać dodatkowe 300 tysięcy. Gdzie tu logika, gdzie tu arytmetyka? Ale Putin ma Shoigu zamiast logiki” – zauważa.

Polityk rosyjskiej opozycji dodał, że nikt w Federacji Rosyjskiej „nie chce umrzeć, zwłaszcza że nikt nie wie za co”.

„Ta werbalna zasłona dymna nie ma znaczenia. Jedyne, co się liczy, to to, że Rosjanie odpowiedzieli na to kłamstwo i histerię „bunkra Kremla” natychmiastowym znikaniem biletów na wszystkie loty międzynarodowe, przede wszystkim na loty do krajów Azji Środkowej”. Nikt nie chciał umrzeć.” Co więcej, nie wiadomo po co – podsumował.

Przypomnijmy, że 21 września prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o częściowej mobilizacji . Według ministra obrony kraju Siergieja Szojgu w ramach mobilizacji planuje się zwerbować do wojska 300 tys. osób.

Jednocześnie Aleksiej Arestowicz, doradca Kancelarii Prezydenta Ukrainy, uważa, że Rosja faktycznie ogłosiła pełną mobilizację , mimo że władze nazywają ją częściową. Mimo ogłoszonych planów werbowania do wojska 300 tys. osób, w rzeczywistości nikt w Federacji Rosyjskiej nie będzie w stanie kontrolować rzeczywistej liczby zmobilizowanych.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.