niedz.. wrz 25th, 2022

Okazuje się, że między dwoma braćmi w brytyjskiej rodzinie królewskiej istnieją poważne nieporozumienia. A teraz nie rozmawiamy o Harrym i Williamie.

Niezgodności między dwoma braćmi stojącymi za sobą w pierwszym rzędzie w kolejce do tronu nie są rzadkością, ale raczej regułą. Teraz, gdy nowy król Karol III przejmuje obowiązki i przygotowuje się do koronacji, uwaga całego świata skupiona jest na rodzinie królewskiej.

Plotka głosi, że bracia – Karol i jego młodszy brat Andrzej – mieli trudny związek, mówią, że mają różne charaktery, wartości i podejście do życia, i nie zawsze podzielają ten sam punkt widzenia.

The Telegraph przytacza skrócony fragment z Camilli, Duchess of Cornwall: From Outcast to Queen Consort, który podkreśla niespokojną relację między księciem a królem.

Książę Karol i książę Andrzej / Zdjęcie: Getty Images

Książka twierdzi, że książę Andrzej spiskował przeciwko królowej Kamili i pilnie lobbował w celu przeniesienia tronu z królowej Elżbiety II na księcia Williama, z pominięciem Karola.

Andrew knuł przeciwko Camilli

Książę Karol, księżna Diana, Sarah z Yorku i książę Andrzej / Zdjęcie: Getty Images

Nie jest tajemnicą, że Andrzej od zawsze był ulubieńcem królowej, co również nie dodawało ciepła relacjom braci. Charles i Andrew rzadko się dogadywali, mówi się, że najlepsze relacje między braćmi były wtedy, gdy oboje byli małżeństwem: Charles z Dianą, a Andrew z Sarah Ferguson. Z kolei Camilla wywołała w rodzinie oczywiste nieporozumienia i nie lubiła Andrzeja.

Królowa Elżbieta II i książę Andrzej / Zdjęcie: Getty Images

Starszy informator powiedział Camille, autorce Angeli Levin, że Andrew próbował przekonać królową, by powstrzymała Karola przed poślubieniem jej, co było „dość toksyczne, wredne, bezużyteczne i bardzo nieprzyjemne”.

Andrew nie chciał, żeby Karol był królem

Księżna Cambridge i książę Andrzej / Zdjęcie: Getty Images

To samo królewskie źródło dodało, że kiedy Diana żyła, dzięki przyjaźni z żoną Andrzeja Sarą, rozmawiała z Andrzejem, próbując zepchnąć księcia Karola z tronu, aby Andrew mógł zostać regentem księcia Williama, który był wówczas nastolatkiem. Czy to prawda, czy nie, trudno teraz powiedzieć, może wszystko to jest wymysłem „wysokiej rangi insider”, bo jeśli to prawda, to jest to dość poważne oskarżenie, a dawniej nie tak wegetariańskie jak teraz, za samo podejrzenie takiego spisku, można było stracić głowę.

Książę Andrzej / Zdjęcie: Associated Press

Ale książę Andrzej cierpiał nie za intrygi przeciwko przyszłemu królowi i królowej, ale za zdyskredytowanie rodziny królewskiej z pedofilskim miliarderem Jeffreyem Epsteinem i udział w skandalu seksualnym z niepełnoletnią Virginią Giufre . Nie stracił głowy, ale został wydalony z rodziny królewskiej i pozbawiony wielu przywilejów, w szczególności został pozbawiony możliwości noszenia munduru wojskowego na pogrzebie królowej Elżbiety II.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.