czw.. wrz 29th, 2022

Okupanci zaczęli także rekrutować jeńców do swoich oddziałów.

Rosyjscy okupanci zorganizowali obóz szkoleniowy dla „skazańców” w tymczasowo okupowanym Torezie w obwodzie donieckim . Ponadto z powodu mobilizacji robotników przestaje działać Zakład Metalurgiczny Enakiewskiego.

Poinformowała o tym Główna Dyrekcja Wywiadu Ministerstwa Obrony.

Tzw. „władza” „DRL” zniosła ważność wcześniej wydanych dokumentów o odroczeniu/zwolnieniu z mobilizacji. W związku z tym planowane jest „mobilizowanie” od 200 do 500 pracowników huty Jenakiewskiego. Ze względu na braki kadrowe, produkcja w zakładzie jest „czasowo zawieszona”.

Również na poligonie w pobliżu tymczasowo okupowanego Torez okupanci urządzili obóz treningowy dla skazańców z Rosji . Obecnie trwa dostawa do obozu „personelu”.

„Rozpoczęła się rekrutacja więźniów przetrzymywanych w zakładach pozbawienia wolności na terenie „DNR”. „Rekruci” powinni uzupełnić skład tzw. batalionu „Somalia”, 100 osobnych brygad strzelców zmotoryzowanych i 9 osobnych strzelców zmotoryzowanych pułk Sił Zbrojnych FR. „Żołnierze kontraktowi” są wybierani według kryteriów fizycznych i obecności doświadczenia bojowego. Artykuł kryminalny i kara pozbawienia wolności nie mają wpływu na wybór. Jednocześnie jest niewielka liczba osób którzy chcą podpisać kontrakt” – donosi wywiad.

Według Głównego Zarządu Wywiadu, mieszkańcy okupowanych obszarów obwodu donieckiego, którzy byli częścią sił okupacyjnych, po ucieczce z obwodu charkowskiego otrzymali krótkoterminowe wakacje do 17 września. Jednak w wyznaczonym terminie ponad połowa zmobilizowanych nie dotarła na miejsce zbiórki w jednostce wojskowej w Torez.

Na okupowanym Krymie mężczyznom zabroniono opuszczania miasta bez zgody komisarza wojskowego. W przypadku formalności konieczne jest zgłoszenie celu wyjazdu, miejsca i warunków powrotu w miejscu rejestracji.

Przypomnijmy, że w Rosji partyzanci zapowiedzieli mobilizację i wzywają do podpalenia wojskowych urzędów meldunkowych i rekrutacyjnych.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.