czw.. paź 6th, 2022

Dziś Putin zwrócił się do Rosjan i zapowiedział częściową mobilizację.

Powiedział też, że aprobuje chęć przyłączenia się okupowanych terytoriów Ukrainy do Rosji, a wtedy Rosja będzie miała prawo bronić swoich terytoriów każdą bronią, w tym nuklearną.

Stanislav Zhelikhovsky, ekspert i czołowy specjalista Akademii Dyplomatycznej Ukrainy im. Giennadija Udowenko w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, powiedział TSN.ua, czy Putin może użyć broni jądrowej przeciwko Ukrainie.

„Hipotetycznie może wypowiedzieć Ukrainie wojnę na pełną skalę i użyć dowolnej broni, w tym nuklearnej. Ale chciałbym przypomnieć, że sytuacja z Krymem była zupełnie inna. Krym był autonomiczną republiką i tak czy inaczej, Putin w tym opakowaniu pokazał, że to właśnie społeczeństwo krymskie… Teraz Putin nie ma takich atutów, strach przed społecznością światową przed nim, bo wszyscy rozumieją, że armię rosyjską można pokonać i widzimy to dzięki udanym Kontrofensywa Charkowa Sił Zbrojnych Ukrainy. – powiedział Żelichowski.

Przypomnijmy, że dziś, 21 września, Władimir Putin w pilnym wystąpieniu do Rosjan powiedział, że Rosja poprze wyniki „referendów” w Donbasie, a także w obwodach zaporoskim i chersońskim.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.