czw.. wrz 29th, 2022

Po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w Rosji strona internetowa służb publicznych stała się niedostępna. Do tego momentu użytkownicy rozpowszechniali w sieci wiadomości, że wezwania do Rosjan będą wysyłane online.

Ministerstwo Cyfrowego Rozwoju Rosji zaczęło uspokajać swoich obywateli, argumentując, że nie będzie rozsyłania wezwań przez internet.

Tak więc w sieciach społecznościowych pojawiły się informacje, że wezwanie do służby wojskowej dla Rosjan będzie pochodziło z witryny służb publicznych. Oznacza to, że państwo podobno powinno wysłać wezwanie do każdego, kto ma konto na tej stronie. A resztę obywateli agendy podobno należy wysłać pocztą.

Wkrótce po takich plotkach „ustanowiła” w Internecie główna strona internetowa Federacji Rosyjskiej dotycząca świadczenia usług publicznych.

Zrzut ekranu

Z kolei rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego zaczęło zapewniać, że władze nie będą wysyłać wezwań za pośrednictwem serwisu internetowego.

„Informujemy, że takich planów nie ma. Brakuje niezbędnych do tego ram prawnych” – powiedzieli w oświadczeniu przedstawiciele resortu.

Dodali, że nie ma podstaw prawnych do przesyłania wezwań za pośrednictwem portalu usług publicznych.

Ale poborowi piszą w sieci, że otrzymują takie powiadomienia.

Zrzut ekranu

Przypomnijmy, że 21 września prezydent Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji i podpisał odpowiedni dekret.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.