czw.. wrz 29th, 2022

Do priorytetowych zadań częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej należy wzmocnienie ochrony wojskowych urzędów rejestracji i poboru oraz punktów zbierania dla Rosjan.

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że konieczne jest „wzmocnienie środków przeciwdziałających prowokacji i nielegalnym działaniom, a także ochrona miejsc, powiadamianie o punktach przyjmowania i zbiórki dla obywateli”.

Poinformuje o tym Ministerstwo Obrony Rosji .

Po południu 21 września, po porannym pilnym apelu Putina, Szojgu polecił rozpocząć wdrażanie dekretu dyktatora Federacji Rosyjskiej o częściowej mobilizacji.

Według niego, podobno mobilizacja ma na celu kontrolę już wyzwolonych terytoriów. Putin, uzasadniając zapowiedź częściowej mobilizacji, skarżył się, że Rosja powinna podjąć „niezbędne środki ochrony”.

„Minister obrony Federacji Rosyjskiej stwierdził potrzebę terminowego powiadamiania obywateli w warunkach częściowej mobilizacji i wzmocnienia przeciwdziałania prowokacji. Zadania zapewnienia częściowej mobilizacji są określone dla wszystkich podmiotów Federacji Rosyjskiej” – propaganda rosyjska pisały media.

Przypomnijmy, że 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział od dziś częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Putin groził także Zachodowi użyciem broni jądrowej. Główne tezy dyktatora z adresu alarmowego, przeczytaj tutaj.

Brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace powiedział wcześniej, że ogłoszenie przez Kremlowskiego dyktatora Władimira Putina częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej i plany nielegalnej aneksji części Ukrainy jest de facto przyznaniem, że jego tak zwana „specjalna operacja wojskowa” na Ukrainie zawodzi.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.