pon.. paź 3rd, 2022

Po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w Rosji obywatele terrorystycznego kraju wyprzedali na dzień 21 września wszystkie bezpośrednie bilety lotnicze z Moskwy do tureckiego Stambułu i stolicy Armenii Erewania. Jest jednak pewien niuans i nie wszyscy Rosjanie będą mogli wyjechać za granicę.

Rosjanie , którzy są w aktach wojskowych, mają zakaz wjazdu do kraju.

Świadczy o tym art. 21 rosyjskiej ustawy „O przygotowaniu mobilizacyjnym i mobilizacji”.

„Obywatelom, którzy są w aktach wojskowych, od momentu ogłoszenia mobilizacji zabrania się opuszczania miejsca zamieszkania bez zgody komisariatów wojskowych, federalnych organów wykonawczych, które mają rezerwę” – czytamy w dokumencie.

Należy zauważyć , że poborowi podlegają przede wszystkim obywatele Federacji Rosyjskiej poniżej 35 roku życia, a więc szeregowcy, sierżanci, chorążowie, podchorążowie . Do 45-60 lat, młodsi oficerowie, majorzy, starsi oficerowie, kapitanowie, podpułkownicy, pułkownicy. Również osoby, które odbyły służbę wojskową i mają doświadczenie w realnych operacjach bojowych.

Po drugie, wzywają szeregowców, sierżantów, chorążych, chorążych w wieku 35-45 lat. A także młodsi oficerowie, majorzy, starsi oficerowie, kapitanowie, podpułkownicy, pułkownicy w wieku 45-60 lat podlegają poborowi. Również osoby są zwolnione ze służby wojskowej ze względu na stan zdrowia.

Na trzecim miejscu – 45-50 lat szeregowych, sierżantów, chorążych, kadetów; a także młodsi oficerowie, majorowie, starsi oficerowie, kapitanowie, podpułkownicy, pułkownicy w wieku 50-60 lat. Także kobiety poniżej 45 roku życia, które mają wykształcenie wojskowe lub doświadczenie służbowe.

Nawiasem mówiąc, oprócz tego zakazu Rosjanie ograniczyli wydawanie wiz. A wiele krajów strefy Schengen od 19 września nie wpuszcza więcej Rosjan .

Przypomnijmy, że 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział od dziś częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Putin groził także Zachodowi użyciem broni jądrowej. Główne tezy dyktatora w sprawie apelacji nadzwyczajnej, przeczytaj tutaj.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.