czw.. paź 6th, 2022

Firma promocyjna Top Rank opublikowała plakat przedstawiający walkę byłego mistrza świata w wadze lekkiej Ukraińca Wasilija Lomaczenki z Amerykaninem Jemaine Ortiz.

Plakat do kolejnej walki Łomaczenki wykonany jest w barwach ukraińskiej flagi. Na niebiesko-żółtym tle imiona obu bokserów są napisane dużymi literami.

„Lomachenko powrócił” – głosi podpis do publikacji, któremu towarzyszy emoji z flagą Ukrainy i słonecznikiem jako symbolem naszego kraju.

Walka Lomachenko-Ortiz odbędzie się 29 października w Teatrze Hulu w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Aby przygotować się do tej bitwy, Wasilij opuścił obronę terytorialną, gdzie był od początku wojny na pełną skalę z rosyjskimi najeźdźcami. Obecnie Ukrainiec prowadzi obóz szkoleniowy w Stanach Zjednoczonych.

Lomachenko ma nadzieję, że jeśli pokona Ortiza, zdoła spotkać się w walce o niekwestionowany tytuł mistrza świata w zwycięskim rewanżu między Devinem Haneyem i Georgem Kambososem.

  • Lomachenko ma na koncie 16 zwycięstw (11 przez nokaut) i 2 porażki na zawodowym ringu.
  • W ostatniej walce, w nocy 12 grudnia, Wasilij pokonał Ghany Richarda Commeya i zdobył pas WBO Intercontinental Champion.
  • Jeśli chodzi o Ortiza, ma 16 zwycięstw (8 przez nokaut) i jeden remis.

Przeczytaj także:

„Z dumą noszę flagę za każdym razem, gdy wchodzę na ring”: Łomaczenko powiedział, że kolejną walkę zadedykuje „całemu narodowi ukraińskiemu”

Lomachenko pokazał, jak przygotowuje się do walki z niezwyciężonym Amerykaninem (wideo)

„Jestem po to, by wygrać”: kolejny przeciwnik Łomaczenki jest pewien, że pokona Ukraińca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.