niedz.. wrz 25th, 2022

Najeźdźcy rosyjscy nadal ostrzeliwują przygraniczne tereny Ukrainy.

20 września najeźdźcy z terytorium Rosji ostrzelali terytorium siedmiu gmin Sumy i dwóch gmin obwodu czernihowskiego.

Poinformowała o tym służba prasowa Państwowej Straży Granicznej Ukrainy.

W związku z tym mówi się, że rosyjscy najeźdźcy rozpoczęli ostrzał granicy z Ukrainą niekierowanymi rakietami S-13 wystrzelonymi z instalacji naziemnych. W szczególności wróg wystrzelił kilkanaście takich pocisków z obwodu Gajworonskiego w obwodzie białoruskim przez terytorium społeczności Velikopisarevskaya w regionie Sumy.

W regionie Sumy terytoria gmin Krasnopol, Yunakovskaya, Belopolskaya, Novoslobodskaya, Shalyginskaya i Esmanskaya znalazły się pod ostrzałem rosyjskim.

„Po obiedzie okupanci ze 122-mm dział samobieżnych ostrzelali jedną z osad gminy Yunakovskaya, słychać było kilkanaście wybuchów. Ogień wystrzelono z kierunku rosyjskiej osady Nikolaevo-Daryino. Infrastruktura, ” powiedział oświadczenie.

W rejonie Czernihowa pod ostrzałem rosyjskich moździerzy 120 mm znajdowały się gminy Siemionowska i Snowska, które odnotowały odpowiednio 36 i 15 „przylotów”.

W sumie przez 20 dni września okupanci ostrzeliwali przygraniczne tereny Ukrainy prawie 200 razy.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia ponad 360 min różnego kalibru i ponad 240 pocisków artyleryjskich armatnich i rakietowych oraz niekierowanych rakiet lotniczych przeleciało do przygranicznych społeczności regionów Sumy i Czernihowa.

Przypomnijmy, że w nocy 21 września najeźdźcy ostrzelali elektrownię atomową Zaporoże , znajdującą się w okupowanym Energodarze.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.