niedz.. wrz 25th, 2022

Rosyjska inwazja na Ukrainę na pełną skalę kończy się niepowodzeniem i Rosja staje się globalnym pariasem. Podczas gdy Ukraina wygrywa tę wojnę.

Ogłoszenie przez dyktatora Kremla Władimira Putina częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej i plany nielegalnej aneksji części Ukrainy jest de facto przyznaniem, że jego tak zwana „specjalna operacja wojskowa” na Ukrainie zawodzi.

O tym powiedział brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace, zgodnie ze stroną brytyjskiego Ministerstwa Obrony na Twitterze.

„Złamanie przez prezydenta Putina własnych obietnic, że nie będzie mobilizować części swojej ludności i bezprawna aneksja części Ukrainy, jest przyznaniem, że jego inwazja (na Ukrainę – przyp. red.) kończy się niepowodzeniem. On i jego minister obrony wysłali dziesiątki tysięcy swoich obywateli na śmierć, źle wyposażone i źle zarządzane” – powiedział Ben Wallace.

Brytyjski minister obrony podkreślił, że żadne groźby i rosyjska propaganda nie mogą ukryć faktu, że Ukraina wygrywa tę wojnę, a społeczność międzynarodowa jest jedyna. Rosja dla barbarzyństwa staje się światowym pariasem.

Przypomnijmy, że 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział od dziś częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Putin groził także Zachodowi użyciem broni jądrowej. Główne tezy dyktatora z adresu alarmowego, przeczytaj tutaj.

Jak informowaliśmy, po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w Rosji, obywatele kraju terrorystycznego wyprzedali na dziś 21 września wszystkie bezpośrednie bilety lotnicze z Moskwy do tureckiego Stambułu i stolicy Armenii Erewania. Jest jednak pewien niuans i nie wszyscy Rosjanie będą mogli wyjechać za granicę.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.