wt.. paź 4th, 2022

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział częściową mobilizację. Ale w przeddzień udawał pacjenta, aby być może ponownie przemyśleć tę decyzję.

Kanał telegramowy Generall SVR tradycyjnie dzielił się szczegółami wszystkich procesów, które miały miejsce w Federacji Rosyjskiej dzień wcześniej i mogą nastąpić po takiej decyzji. Kanał regularnie publikuje informacje, które zawsze są potwierdzane.

W przededniu oficjalnego ogłoszenia przez Putina częściowej mobilizacji w Rosji miało miejsce podobno wielkie poruszenie wśród kremlowskich elit.

„Prezydent Rosji Władimir Putin polecił pierwszemu zastępcy szefa rosyjskiej Administracji Prezydenta Siergiejowi Kirijence przeprowadzić w jak najkrótszym czasie „referenda” w sprawie przyłączenia się do Rosji na wszystkich okupowanych terytoriach Ukrainy w obwodach donieckim, ługańskim, zaporoskim i chersońskim. przed Dumą Państwową i Radą Federacji o wprowadzenie kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej takich pojęć jak „mobilizacja”, „stan wojenny” i „czas wojny”. Następnie Putin w obecności kilku osób powiedział, że wyśle wiadomość do narodu. Ponadto prezydent jednoznacznie mówił o udziale w apelu do narodu ministra obrony Siergieja Szojgu ” – pisze kanał.

Putin i Shoigu / Zdjęcie: Associated Press

Potem opinia publiczna Kremla była zdezorientowana. Przewodnicząca Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej Elwira Nabbiulina, a potem jeszcze dwie osoby z rosyjskiego rządu zwrócili się do prezydenta o rezygnację. Ale „Fuhrer” nie był na to gotowy, przygotowywał się do napisania tekstu swojego przesłania. A kiedy pisał, co jakiś czas donoszono o panice wśród elit. Mówią, że nawet siły bezpieczeństwa kierowane przez Nikołaja Patruszewa bez entuzjazmu przyjęły decyzję prezydenta o mobilizacji.

Ale Putin zakończył przemówienie i rozpoczęły się przygotowania do zdjęć, które co jakiś czas przerywano z powodu kaszlu prezydenta.

„Kilka prób rozpoczęcia rejestracji apelu nie powiodła się z powodu kaszlu. Po czwartej nieudanej próbie rejestracji apelu wezwano lekarzy do prezydenta, któremu również Putin skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Lekarze radzili im przełożenie strzelaniny i odejście z na badanie, które zostało wykonane. Panuje opinia osób z kręgu prezydenta, że Putin udawał problem zdrowotny, aby przełożyć filmowanie i przemyśleć podjęcie decyzji” – pisze kanał.

Putin / Zdjęcie: Associated Press

Jak już wiadomo, strzelanina miała miejsce i Putin nie zmienił swojej decyzji. TSN mówił wcześniej o szczegółach wezwania Rosjan do wojny .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.