czw.. paź 6th, 2022

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że celem wojny z Rosją jest całkowite zniszczenie ukraińskiej państwowości i masakry Ukraińców.

Zauważył, że krew światowych przywódców powinna ostygnąć po okropnościach, jakie Rosjanie popełniają teraz na Ukrainie .

Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział to podczas przemówienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Biden podkreślił, że Putin zaprzecza istnieniu Ukrainy jako państwa. Jej celem jest całkowite zniszczenie Ukrainy i wymordowanie Ukraińców. Biden zaznaczył, że w tym celu armia rosyjska bombarduje szkoły, dworce kolejowe, szpitale, ośrodki ukraińskiej historii i kultury.

Amerykański prezydent w swoim przemówieniu wspomniał o masowych grobach na terenach wyzwolonych spod okupacji rosyjskiej.

„Ta wojna jest związana z wygaśnięciem prawa Ukrainy do istnienia jako państwa i prawa Ukraińców do istnienia jako narodu. Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek mieszkasz, w cokolwiek wierzysz – powinno ci to zamrozić krew. Dlatego 141 krajów w Zgromadzeniu Ogólnym zebrało się, by jednoznacznie potępić wojnę Rosji z Ukrainą” – powiedział Biden.

Przypomnijmy, że Duma Państwowa chce jako pierwsza wysłać na front obywateli Ukrainy, którzy przenieśli się do Federacji Rosyjskiej po 2014 roku .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.